Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Effector Kielce na rozkładzie siatkarzy Ślepska Suwałki

Effector Kielce na rozkładzie siatkarzy Ślepska Suwałki

fot. archiwum

Po wygraniu turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki przygotowujących się do rozgrywek I ligi siatkarzy Ślepska Suwaki czekają kolejne dwa trudne mecze sparingowe. Podopieczni Piotra Poskrobko i Karola Dąbrowskiego zmierzą się z Effectorem Kielce.

Po Politechnice Warszawskiej to kolejny rywal z PlusLigi, który sprawdzi naszą formę – mówi Poskrobko.W zespole z Kielc gra dwóch Argentyńczyków: przyjmujący Cristian Poglajen i atakujący Bruno Romanutti, wrócił też rozgrywający Piotr Lipiński, a na sprawdzianie jest znany suwalskim kibicom z występów w Ślepsku przyjmujący Adrian Buchowski. Ale od kogo mamy się uczyć gry na wysokim poziomie, jak nie od zespołów z PlusLigi? Dobrze się stało, że mamy tak trudnych rywali, że możemy ogrywać się z takimi przeciwnikami jak Effector, wspomniana już Politechnika Warszawska czy Lotos Trefl Gdańsk. Te dwa ostatnie zespoły zobaczymy za półtora tygodnia w IV Memoriale Józefa Gajewskiego – dodaje.

Dodajmy, że z zespołem z Kielc Ślepsk już rywalizował. Pierwsza konfrontacja miała miejsce w roku 2009 w barażach o I ligę, w których Ślepsk razem z gospodarzem turnieju Fartem Kielce wywalczył awans do I ligi. W debiutanckim sezonie Ślepsk dwukrotnie przegrał z kielczanami, 1:3 (25:19, 20:25, 23:25, 22:25) i 2:3 (23:25, 25:23, 25:23, 15:25, 11:15) i musiał w barażach walczyć o pozostanie w I lidze. Fart (razem z Treflem Gdańsk) awansował do PlusLigi i w sezonie 2010/2011 zajął w niej dziewiąte miejsce. Sezon 2011/12 i 2012/13 kończył na miejscu siódmym, z tym że w tym ostatnim już jako Effector.

W każdym sparingu chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale od wyniku ważniejsza jest gra, stabilizacja składu, tworzenie atmosfery w drużynie i wokół niej – opowiada trener Poskrobko.Do braku zakontraktowanego rozgrywającego Australijczyka Benjamina Bella (dołączy do drużyny po 6.10. – przyp. red.) już się przyzwyczaiłem, ale martwi mnie uraz barku Michała Jutkiewicza, bo to drugi, obok Wojtka Winnika, atakujący w naszym zespole, nowa twarz, której jeszcze nie mogłem sprawdzić w boju. Poza tym przygotowania przebiegają zgodnie z planem, a ten zmienia się wraz z przybliżającą się inauguracją rozgrywek ligowych. Mniej pracujemy już nad siłą, wytrzymałością, więcej nad elementami technicznymi, taktycznymi, zgrywaniem drużyny, wyrabianiem pewnych nawyków. Jestem zbudowany podejściem do treningów wszystkich zawodników, atmosferą, jaka panuje na zajęciach i po nich. Nasza gra też wygląda już fajnie, ale jest jeszcze trochę do poprawienia, do skorygowania. Czas pracuje na naszą korzyść, a mecze z takimi rywalami jak Effector dają doskonały materiał szkoleniowy dla mnie i zawodników – kończy pierwszy trener Ślepska.Przypomnijmy, że w dotychczas rozegranych sparingach Ślepsk zremisował po 2:2 z Energą Pekpolem Ostrołęka (w Ostrołęce) i Komunalnikiem Grodno (5-krotny mistrz, 17-krotny medalista mistrzostw Białorusi, mecz rozegrano w Druskiennikach na Litwie), w Suwałkach pokonał 4:0 Centrum Augustów (II liga), w Ełku wygrał 3:0 z AZS-em Politechniką Warszawską, a na turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki wygrał po 3:0 z KPS-em Siedlce i Camperem Wyszków oraz przegrał 2:3 z Energą Pekpolem Ostrołęka.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved