Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Damian Wojaszek: Trenujemy ciężko po to, by stanać na podium

Damian Wojaszek: Trenujemy ciężko po to, by stanać na podium

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Damian Wojtaszek znalazł się w gronie czternastu zawodników, powołanych przez Andreę Anastasiego na mistrzostwa Europy. Jak przyznaje, nie był do końca pewny, że znajdzie się w składzie, ma też nadzieję na wyjazd do Kopenhagi na mecze finałowe.

Zawodnik cieszy się z tego faktu, ale nie był do końca pewny, że znajdzie się w składzie. – Nie byłem przekonany w stu procentach. Wszystko zależało od trenera Anastasiego. Wiedzieliśmy, że najprawdopodobniej w poniedziałek zostanie ogłoszony skład – mówi libero Jastrzębskiego Węgla. Po zakończonej srebrnym medalem uniwersjadzie Damian Wojtaszek nie sądził, że jego przygoda z reprezentacją Polski jeszcze się nie skończyła. – W ogóle o tym nie myślałem. Zakończyłem występy z reprezentacją w uniwersjadzie, a późniejszego obrotu sprawy się nie spodziewałem. Jestem mile zaskoczony. Nie pozostaje mi nic innego, jak pokazać się z najlepszej strony.

W kadrze trenera Anastasiego Wojtaszkowi przypadła jednak rola nie libero, ale przyjmującego wchodzącego do drugiej linii w celu poprawienia przyjęcia i obrony. – To nie ma dla mnie jakiegokolwiek znaczenia. Po prostu trener Anastasi widzi mnie w takiej roli i mogę tylko dziękować mu za to, że mogę pomóc drużynie w taki sposób. Będę się starał wykonywać swoje zadania najlepiej jak tylko potrafię. To jest dla mnie coś innego, nowego, jak wchodzę do drugiej linii bronię i przyjmuję za – dajmy na to – Bartosza Kurka jak to było na memoriale Huberta Wagnera – mówi zawodnik i przyznaje, że chciałby pojechać na decydujące mecze do Kopenhagi. – Kopenhaga jest celem dla każdego zawodnika. Trenujemy ciężko przez całe wakacje właśnie po to, żeby stanąć na podium tej imprezy. Nie po to wylewamy litry potu, żeby coś sobie odpuszczać i nie pojechać do Danii.

*Wywiad Jakuba Bochenka czytaj także w „Sporcie”



 

źródło: Dziennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved