Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bułgarzy kończą przygotowania do ME zwycięstwem

Bułgarzy kończą przygotowania do ME zwycięstwem

fot. archiwum

Pięciosetowym sparingiem z Iranem zakończyli swoje przygotowania do ME siatkarze reprezentacji Bułgarii. Ekipa trenera Camillo Placiego okazała się lepsza od rywali, a genialny mecz zagrał Cwetan Sokołow. Już dziś zespół udał się w podróż do Polski.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej Bułgarzy, z którymi reprezentacja Polski może się spotkać w ćwierćfinale, sensacyjnie przegrali w pięciu setach z reprezentacją Turcji. Spotkanie z prowadzonym przez legendarnego Julio Velasco Iranem również nie rozpoczęło się po myśli uczestników turnieju finałowego Ligi Światowej. Wystąpił w nim już Todor Skrimow, który z powodu drobnego urazu nie grał przeciwko Turcji. W pierwszym secie od początku na boisku była zacięta walka, Iran prowadził minimalnie (8:7, 16:15), ale później odskoczył na 21:17 i pomimo ambitnej pogoni rywali wygrał tę partię. W kolejnej partii również na początku nie było dużej różnicy punktowej (8:6 dla Iranu), ale w dalszej jej części przewaga Irańczyków zarysowywała się coraz wyraźniej (16:9, 21:14) i ostatecznie w meczu było już 2:0.

Bułgarzy prowadzeni w dużej mierze przez genialnie grającego Cwetana Sokołowa (zdobył w meczu 36 punktów, przy 46% skuteczności w ataku) poderwali się do gry, znaleźli swój rytm i w dwóch kolejnych setach to oni od początku do końca dyktowali warunki gry. Ostatecznie doszło więc do tie-breaka, który był prawdziwą siatkarską wojną. Na samym początku prowadzenie 5-3 objęli Bułgarzy, którzy kilka minut później odskoczyli na 12:9. Rywale nie zamierzali się jednak poddawać, niemal odrobili straty, ale ostatecznie okazali się minimalnie słabsi.

Bułgaria – Iran 3:2
(22:25, 18:25, 25:17, 25:18, 15:13)Składy zespołów:
Bułgaria: Bratojew G. (2), Skrimow (11), Josifow (2), Aleksjew (12), Nikołow (13), Sokołow (36), Salparow (libero) oraz Miluszew i Bratojew W. (4)
Iran: Marouflakrani (6), Ghaemi (5), Mousavi (3), Ghafour (23), Davoodi (4), Tashakori (12), Keshavarzi (libero) oraz Mahdavi, Jadidi (2) i Mobasheri(9)

Skład reprezentacji Bułgarii na ME 2013:

Rozgrywający:
Georgi Bratojew
Dobromir Dymitrow

Atakujący:
Cwetan Sokołow
Danail Miluszew

Środkowi:
Wiktor Josifow
Nikołaj Nikołow
Swetosław Gocew
Teodor Todorow

Przyjmujący:
Todor Aleksjew
Nikołaj Penczew
Todor Skrimow
Walentin Bratojew

Libero:
Teodor Salparow
Martin Bożiłow

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved