Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik sparowała w Brześciu

Avia Świdnik sparowała w Brześciu

fot. archiwum

Po doniesieniach o KS-ie Milicz, a także sparingach, jakie rozgrywały zespoły z Tychów i Krakowa, pora na wieści od czwartego z beniaminków - Avii Świdnik. Zespół prowadzony przez Marcina Jarosza dwukrotnie wygrał i raz przegrał w sparingach na Białorusi.

Na trzy tygodnie przed startem ligowych rozgrywek niepokonany w minionym sezonie zespół świdnickiej Avii wyruszył na Białoruś. Podopieczni Marcina Jarosza udali się do Brześcia, by tam zmierzyć się z mistrzem Białorusi – VK Mińsk, Komunalnikiem Grodno oraz gospodarzami – Zapadnym Bug Brześć. Opiekun Avii na zagraniczny wojaż zabrał ze sobą dwunastkę zawodników.

W pierwszym pojedynku beniaminek I ligi zmierzył się z VK Mińsk. Gracze Marcina Jarosza na boisku zaprezentowali się nieźle i zwyciężyli 3:2. – Mistrz z Mińska zagrał bez czterech reprezentantów przygotowujących się do mistrzostw Europy. Pozostałe zespoły dysponowały optymalnym składem – skomentował trener świdniczan.

W meczu z gospodarzami z Brześcia Michał Baranowski i jego koledzy musieli przełknąć gorycz porażki. Choć spotkanie było nie mniej wyrównane niż pojedynek z mistrzami Białorusi, to tym razem górą okazali się Białorusini. W rywalizacji z Komunalnikiem Grodno oba zespoły rozegrały jednego seta mniej, a 3:1 wygrali uczestnicy zmagań na zapleczu polskiej ekstraklasy. – Nasza gra wyglądała już nieźle, choć zdarzały nam się jeszcze przestoje. Będziemy musieli nad nimi popracować. Do poprawy jest również nasza gra z kontry – zawyrokował Marcin Jarosz.Mecze na Białorusi nie były ostatnim sprawdzianem formy świdniczan. Już w piątek siatkarze spod Lublina zagrają w Stoczku Łukowskim mecz kontrolny z występującym w I lidze KPS-em Siedlce. Trener Jarosz ma również w planach mecz z mocnym rywalem. Prawdopodobnie będzie to Lotos Trefl Gdańsk, którego barw od nowego sezonu będzie bronił brat szkoleniowca Avii, Jakub Jarosz.Jestem w kontakcie z trenerem Radosławem Panasem. W grę wchodzi poniedziałek 23 września, a wszystko wyjaśni się na dniach. 28-29 września odbędzie się w Świdniku Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Oprócz gospodarzy kibice będą mogli obejrzeć w akcji KPS Siedlce, Zapadny Bug Brześć oraz KS Milicz – powiedział trener. Już teraz wiemy, że na turniej do Świdnika nie przyjedzie zespół z Milicza, który wycofał się z rozgrywek na pierwszoligowym froncie.

Kadra Avii Świdnik w meczach sparingowych na Białorusi:

Gonciarz, Pawłowski, Guz, Peszko, Stępień, Baranowski, Głód (libero) oraz Zalewski, Szaniawski, Kołodziejczyk, Kurek i Misztal

źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved