Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Korabiec: Z dnia na dzień jest coraz lepiej

Anna Korabiec: Z dnia na dzień jest coraz lepiej

fot. archiwum

Podstawowa libero reprezentacji Polski juniorek już teraz dostanie szansę, by zaprezentować się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Anna Korabiec w nadchodzącym sezonie będzie łączyć występy w ORLEN Lidze z meczami w drużynie juniorek.

Za wami pierwszy miesiąc i dwa tygodnie przygotowań do sezonu. Jak do tej pory podobają ci się treningi? Jak je znosisz?

Anna Korabiec: – Jestem zadowolona z tego, że tu przyszłam. Myślałam, że mogę nie wytrzymać fizycznie, bo to jednak jest seniorska siatkówka, ale póki co nie jest najgorzej. Wiadomo, że fizyczne zmęczenie się odczuwa, ale to tak jak na każdym treningu.

Uczyłaś się w sosnowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Dostrzegasz jakieś wyraźne różnice pomiędzy treningami tutaj a tymi w Sosnowcu?– Na pewno jest różnica w sile zawodniczek, są silniejsze ataki. Myślę, że są tu bardziej intensywne treningi. W SMS-ie też często bardziej indywidualnie patrzono na zawodniczkę, organizowano trening. Tutaj raczej trenujemy drużynowo, ale na każdy element z osobna również jest zwracana uwaga.

Zespół wziął udział w pierwszych turniejach towarzyskich. W Jastrowiu zagrałaś m.in. cały mecz z PTPS-em Piła. Jakie odczucia towarzyszyły ci na boisku?

– Na początku stresowałam się, bo to był pierwszy mecz, co prawda sparingowy, ale jednak spotkanie z drużyną z ORLEN Ligi. Czułam stres i przed meczem, i w trakcie, ale jak już na dobre zaczęła się rywalizacja, to zapomniałam o tym i grałam tak, jak potrafiłam najlepiej.

W drużynie na pozycji libero oprócz ciebie jest również Katarzyna Wysocka. Jak widzisz swoje szanse na grę w lidze?

– Nie nastawiam się na to, że będę pierwszą libero. Myślę, że może uda mi się pomóc drużynie, wchodząc do wspomagania przyjęcia, jakby były jakieś problemy. Będę starała się oczywiście pomagać.

Jak wyglądałby twój wymarzony debiut w ORLEN Lidze?

– Żeby trener dał mi szansę zagrać i żebym pokazała się z jak najlepszej strony. Chcę czuć się spełniona po tym meczu, nie mieć do siebie pretensji, że mogłam dać więcej, tylko wiedzieć, że dałam z siebie wszystko.

Jak oceniasz zespół jako całość? Jak widzisz szanse w nadchodzącym sezonie ligowym?

– Uważam, że z dnia na dzień jest coraz lepiej. Gra zaczyna się kleić, zaczynamy tworzyć zwartą drużynę nie tylko poza boiskiem, ale i na boisku. Wiadomo, że są jakieś niedociągnięcia, nie wszystko idzie dokładnie tak, jak chcemy, ale jestem dobrej myśli.

Jakie stawiasz sobie cele przed pierwszym sezonem w ekstraklasie?

– Chcę jak najwięcej wyciągnąć z treningów. To jest zupełnie inna siatkówka niż ta, z którą miałam do czynienia wcześniej, więc nawet same treningi bardzo dużo mi dają – ogranie się, podpatrywanie, jak starsze zawodniczki poruszają się po boisku. Chcę też jak najlepiej zaprezentować się na meczach.

 

 

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved