Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Zmiany w młodym AZS-ie Olsztyn, z kolei BBTS ma już zespół

Zmiany w młodym AZS-ie Olsztyn, z kolei BBTS ma już zespół

fot. archiwum

W młodym zespole akademików z Olsztyna doszło do zmian. Maciej Rejzner w 2012 roku zdobył z młodzikami AZS-u UWM Olsztyn mistrzostwo Polski, a teraz objął stanowisko trenera zespołu Młodej Ligi. W drużynie BBTS-u skompletowano natomiast skład.

Maciej Rejzner zastąpił na tym stanowisku Sergiusza Salskiego, który prowadził zespół Młodej Ligi od 2010 roku. Nowy trener Indykpolu AZS Olsztyn od lat pracuje z młodzieżą i wyszkolił wielu zawodników. Teraz przyszedł czas na kolejny etap – walkę w Młodej Lidze.

Rozgrywki Młodej Ligi mają w tym roku zyskać na prestiżu. W planach jest, aby miały rangę młodzieżowych mistrzostw Polski. Pierwszy mecz w Młodej Lidze zostanie rozegrany 28 września 2013 r. Indykpol AZS Olsztyn na wyjeździe zmierzy się ze Skrą Bełchatów.

Autor: Marta Panasiuk
Drużyna BBTS-u ATH Bielsko-Biała, która będzie występować w rozgrywkach Młodej Ligi sezonu 2013/2014, została skompletowana. Zespół poprowadzi duet trenerski braci Gradowskich – Paweł i Wojciech.

Na podstawie umowy podpisanej pomiędzy TS-em BBTS Bielsko-Biała a KU AZS ATH Bielsko-Biała zespół Młodej Ligi będzie występował pod szyldem BBTS ATH Bielsko-Biała, a na koszulkach meczowych będą widniały logotypy obu podmiotów.

Przed sezonem BBTS Bielsko-Biała – prowadzony w PlusLidze przez trenera Janusza Bułkowskiego – podpisał kontrakty m.in. z Bartoszem Bućko (rocznik 1995) i Wojciechem Siekiem (rocznik 1994). Obaj w sezonie 2012/2013 reprezentowali barwy SMS-u PZPS Spała w rozgrywkach Młodej Ligi.

O ile Bartosz Bućko – etatowy reprezentant Polski kadetów, tegoroczny wicemistrz Europy (najlepszy atakujący i najlepszy punktujący), brązowy medalista mistrzostw świata oraz zdobywca drugiego miejsca na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży – ma ogromne szanse na występy w PlusLidze, o tyle Wojciech Siek został zgłoszony zarówno do gry w PlusLidze, jak i Młodej Lidze, w której będzie podstawowym zawodnikiem.

W ekipie BBTS-u ATH Bielsko-Biała kilku zawodników występowało w poprzednim sezonie w walczącym o II ligę AZS-ie PRO ATH – Tomasz Mierzeński, Maciej Michalik (przyjęcie), Sławomir Broncel, Szymon Czapla (środkowi) i Ryszard Laszczak (libero). Drugi trener drużyny, Wojciech Gradowski, grał natomiast w kilku meczach na pozycji libero/przyjęcie.

 

 

źródło: indykpolazs.pl, mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved