Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > SMS Spała triumfatorem memoriału Wiesława Gawłowskiego

SMS Spała triumfatorem memoriału Wiesława Gawłowskiego

fot. archiwum

W dniach 13-14 września w Tomaszowie Mazowieckim rozegrany został memoriał Wiesława Gawłowskiego. W turnieju tym udział wzięły cztery drugoligowe drużyny, które sprawdziły swoją formę przed startem rozgrywek. Najlepsi okazali się siatkarze SMS-u Spała.

W dwudniowym memoriale Wiesława Gawłowskiego uczestniczyła lokalna Lechia, SMS Spała, Hutnik Kraków oraz MOS Wola Warszawa. Wszystkie cztery ekipy są na etapie przygotowań do rozgrywek II ligi mężczyzn, zatem turniej rozgrywany w Tomaszowie Mazowieckim był dla nich idealnym przetarciem przed rozpoczęciem sezonu i walki o mistrzostwo. – Pomimo tego, że mecze kończyły się 3:0 lub 3:1, to nie brakowało ciekawych i zaciętych akcji – podsumował cały memoriał zawodnik wolskiego MOS-u, Piotr Cichocki.

W całym turnieju bezkonkurencyjni byli podopieczni Macieja Zendeła. Młodzi uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale stracili zaledwie jednego seta, którego urwali im gospodarze memoriału, zawodnicy Lechii. W pozostałych dwóch meczach jednakże spalanie nie pozostawili złudzeń przeciwnikom, pewnie ich pokonując. Drugie miejsce zajęli siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego. Nie licząc porażki z rywalami ze Spały, cały turniej mogą zaliczyć do udanych, bowiem prezentowali naprawdę ciekawą siatkówkę.

Spośród wszystkich czterech teamów najsłabiej zaprezentowali się stołeczni gracze, którzy przegrali wszystkie trzy mecze. Najlepiej zaprezentowali się w potyczce z krakowianami, z którymi ugrali seta. – Nie chciałbym szukać usprawiedliwienia dla naszego słabszego występu, ale wynikał on z tego, że do Tomaszowa Mazowieckiego pojechaliśmy w osłabionym składzie – tłumaczył kapitan warszawian, Piotr Cichocki. Przyznał on jednak, iż nawet pomimo trzech porażek, w grze zespołu można dopatrywać się pozytywów. – Pokazaliśmy, że stać nas na walkę, nawet pomimo tego, że graliśmy w nieco słabszym zestawieniu. Turniej był dość mocno obsadzony i dzięki temu wiemy, co jeszcze musimy w swojej grze poprawić przed pierwszym meczem ligowym z AZS-em UW. Fajnie było zmierzyć się z zespołami, z którymi na co dzień, w lidze, nie mamy możliwości rywalizować. Zostały nam jeszcze dwa tygodnie przygotowań przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych: w najbliższy weekend jedziemy do Drezna na kolejny turniej towarzyski. Z pewnością będzie on dla nas doskonałym sprawdzianem i okazją, by nabrać cennego doświadczenia oraz sprawdzić się z rywalami z zagranicy – zakończył.Lechia Tomaszów Maz. – SMS Spała 1:3
Lechia Tomaszów Maz. – Hutnik Kraków 3:0
Lechia Tomaszów Maz. – MOS Wola Warszawa 3:0
SMS Spała – Hutnik Kraków 3:0
SMS Spała – MOS Wola Warszawa
3:0
Hutnik Kraków – MOS Wola Warszawa 3:1

Klasyfikacja         pkt.  sety

1. SMS Spała         6 pkt.  9:1
2. Lechia Tomaszów Maz.   5 pkt.  7:3
3. Hutnik Kraków       4 pkt.  3:7
4. MOS Wola Warszawa     3 pkt.  1:9

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved