Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rafał Gosik: Chcemy wygrać ligę i grać o awans do ekstraklasy

Rafał Gosik: Chcemy wygrać ligę i grać o awans do ekstraklasy

fot. ishojvolley.dk

Ishøj Volley zajął pierwsze miejsce w turnieju w Knallecuppen, który został rozegrany w szwedzkim Borås. Specjalnie dla Strefy Siatkówki kilka słów o swojej duńskiej przygodzie powiedział zawodnik ekipy Rafał Gosik.

Masz za sobą występy w Krośnie, Świdniku. Obecnie występujesz w duńskim Ishøj Volley. Na sam początek powiedz, jak to się stało, że trafiłeś akurat do tej ligi.

Rafał Gosik:Po prostu postanowiłem spróbować czegoś nowego i szukałem klubu za granicą. Wysłałem kilka maili do różnych klubów z różnych krajów i dostałem odpowiedź właśnie z Ishoj. Kontakt był ułatwiony, gdyż jak zapewne wiesz, trenerem jest Polak Marcin Janczak. Po uzgodnieniu szczegółów postanowiłem, jak to się mówi, wyjechać za chlebem.

W tym roku w waszym zespole powstaje „polska kolonia” – aż ośmiu rodaków wystąpi w drużynie. Czy pozwala to na lepszą aklimatyzację i odnalezienie się w nowych warunkach?Owszem, w drużynie jest ośmiu Polaków, jednak musimy pamiętać, że w drużynie mamy również Duńczyków i Bułgara. Językiem urzędowym w drużynie jest język angielski, ale na pewno przewaga Polaków ułatwia nam komunikację na boisku.

Trener Janczak wskazał, że poziom waszej ligi jest porównywalny z poziomem polskiej II ligi. Rzeczywiście można się zgodzić z taką oceną poziomu?

Tak, potwierdzam słowa Marcina. Miałem okazję grać w polskiej pierwszej lidze i wydaje mi się, że poziom duńskiej ekstraklasy jest właśnie taki, a pierwsza liga duńska to rzeczywiście poziom drugiej ligi polskiej.

Pisaliśmy niedawno o waszych przygotowaniach, chciałem natomiast zapytać, jak to wygląda od środka. Widać już zgranie w zespole i budowanie dobrej atmosfery?

Na pewno im dłużej przebywamy we wspólnym gronie, tym lepiej się poznajemy, a każdy kolejny turniej pozwala na budowanie dobrej atmosfery.

Jaki cel stawiacie sobie w tegorocznych rozgrywkach? Chcecie postarać się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej?

Chcemy wygrać ligę i grać o awans do ekstraklasy. Gramy też w Pucharze Danii, gdzie również postaramy się o jak najlepszy wynik. Pragnę dodać, że przygodę z pucharem rozpoczniemy od spotkania z drużyną z duńskiej ekstraklasy.

Jak wyglądają rozgrywki siatkówki w Danii? Nie jest to zbyt popularny sport w tym kraju, ale czy oznacza to, że na waszych meczach hale świecą pustkami, czy może raczej mimo wszystko udaje się przyciągnąć kibiców?

Dokładnie, siatkówka w Danii nie jest tak popularna, jak w Polsce, ale na niektórych spotkaniach była dość liczna grupa kibiców, a w szczególności kiedy graliśmy mecze o awans. Zarówno u nas w Ishoj, jak i na meczach wyjazdowych. Mam nadzieję, że po mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce i Danii, jeszcze więcej ludzi zainteresuje się tą piękną dyscypliną sportu.

Jesteś zadowolony ze swojego wyboru i z kontynuowania kariery poza granicami kraju?

Jak najbardziej tak. Jeżeli w tym sezonie zrealizujemy plan, jaki sobie założyliśmy, to będę miał tym więcej powodów do zadowolenia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved