Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: W zespole muszą być różne charaktery

Michał Kubiak: W zespole muszą być różne charaktery

fot. archiwum

O roli, jaką w meczu odgrywają emocje, przekonaliśmy się nie raz - im rywal bardziej zdenerwowany, tym łatwiej go pokonać. Michał Kubiak, przyjmujący polskiej reprezentacji, jest graczem, który z pewnością gry rywalom nie ułatwia, a wręcz przeciwnie...

Prowokacje to element gry, choć nie wszyscy się z tym zgadzają. Mnie nie interesuje, co na ten temat myślą rywale. Jeśli takie zachowanie pomaga zespołowi, to nie widzę problemu – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym reprezentant Polski. Charakterek przyjmującego Jastrzębskiego Węgla daje się we znaki wszystkim rywalom, a wszystko po to, by zespołowi Kubiaka grało się lepiej. Ceną jest wygrana w meczu. – Jeśli rywal nie umie sobie poradzić z prowokacjami, to jego problem. My się cieszymy, bo przeciwnik zamiast na grze, skupia się na czymś innym i popełnia błędy. To taka psychologiczna gra. Każdy chce zrobić drugiego w konia. I na tym to polega. Nie jesteśmy dziećmi, które obrażą się, gdy ktoś na nas nakrzyczy pod siatką – uważa Kubiak.

Każdy zespół to mieszanka różnych osobowości, każda coś od siebie wnosi do gry. Zawodnik ekspresyjny, kiedy trzeba, mocniej przyciśnie, pobudzi emocje swoich kolegów, ale i rywali, natomiast ten spokojniejszy w trudnych sytuacjach, gdy emocje biorą górę, uspokaja całe towarzystwo. – Dopóki moi koledzy i trener nie mają nic przeciwko temu, to nie widzę powodu, żeby się hamować i uspokajać. Nie jestem takim typem zawodnika jak Michał Winiarski. To bardzo spokojny i zrównoważony człowiek. Ja tak nie umiem, gram emocjami, ale to dobrze, że jesteśmy różni, bo w zespole muszą być różne charaktery – przekonuje Michał Kubiak.

Cały wywiad Kamila Drąga w Przeglądzie Sportowymźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved