Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Lekka kontuzja Włodarczyka wykluczy go z kadry na ME?

Lekka kontuzja Włodarczyka wykluczy go z kadry na ME?

fot. Magdalena Bojdo

Wojciech Włodarczyk walczący o miejsce w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy doznał kontuzji. Czy to wykluczy jego udział w czempionacie? Już dziś trener Andrea Anastasi może podać ostateczny skład, który będzie walczył o medale ME.

Urazu 22-letni przyjmujący doznał podczas sobotniego treningu, chyba w najgorszym momencie, bo w poniedziałek lub wtorek Andrea Anastasi ogłosi 14-osobowy skład reprezentacji Polski na polsko-duńskie mistrzostwa Europy. O trzy miejsca rywalizuje czterech siatkarzy, wśród nich debiutant w naszym zespole, Wojciech Włodarczyk. Czy uraz pozbawi przyjmującego PGE Skry Bełchatów szans na grę w Gdańsku?

Z punktu widzenia medycznego ta kontuzja nie powinna mieć żadnego wpływu na rywalizację. Właśnie przebadałem Wojtka, który lekko podkręcił staw skokowy. Ma niewielki obrzęk więzadła skokowo-strzałkowego przedniego. W niedzielę nie trenował, ale w poniedziałek będzie mógł brać udział w zajęciach – mówi „PS” lekarz reprezentacji Polski Jan Sokal.

Poza Włodarczykiem żaden z zawodników nie ma problemów zdrowotnych. – Wszyscy trenują, nawet Bartek Kurek, którego podczas Memoriału Wagnera bolały plecy. Nie wystąpił w meczu z Rosją, bo woleliśmy dmuchać na zimne. Teraz wszystko jest w porządku – zapewnia lekarz.Więcej w poniedziałkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved