Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lech Łasko: Polska ma bardzo duży potencjał

Lech Łasko: Polska ma bardzo duży potencjał

fot. archiwum

- Brawa dla trenera za odwagę, choć Bociek na pewno na początku dostanie parę czap, a Zatorski usłyszy, że gdyby zamiast niego grał "Igła", to Polsce wiodłoby się lepiej - mówi przed mistrzostwami Europy siatkarzy Lech Łasko, mistrz olimpijski z Montrealu, z 1976 roku.

W ataku rezerwowy dotąd Jakub Jarosz i Grzegorz Bociek, który nigdy nie był na wielkich zawodach, jako podstawowy libero po raz pierwszy Paweł Zatorski, na rozegraniu Fabian Drzyzga jako zmiennik Łukasza Żygadły. Podoba się panu kadra Polski na mistrzostwa Europy?

Lech Łasko:Bardzo mnie cieszy, że widzę w tej drużynie kilka nowych, młodych twarzy. Jeśli chce się rozwoju, to nie wolno zamykać się w 14-15 nazwiskach. Widać, że Andrea Anastasi zdaje sobie z tego sprawę, że patrzy dalej, myśli o kolejnych latach.

Co ten zespół jest w stanie osiągnąć? W niedawnym memoriale Wagnera Polska dość spokojnie wygrała z Holandią i Niemcami, ale już od Rosji była dużo słabsza.To jasne, że nasza gra w tym sezonie nie jest tak dobra, jak przez większość poprzedniego. Trudno stwierdzić, dlaczego przestaliśmy grać tak, jak w ubiegłorocznej Lidze Światowej, którą zasłużenie wygraliśmy. Tegoroczna edycja zdecydowanie nam nie wyszła, w memoriale Wagnera zespół trochę się odbudował i to może być bardzo ważne. Cały czas twierdzę, że Polska ma bardzo duży potencjał.

Nie potwierdza go od igrzysk olimpijskich w Londynie, a więc już od ponad roku.

To problem, bo jakiś poziom trzeba utrzymywać. Siłą dobrej drużyny jest wygrywanie meczów, w których wcale nie gra się za dobrze. Wydawało się, że Polska już to potrafi, teraz trzeba powiedzieć, że taką umiejętność nasz zespół zgubił. My nie możemy gubić techniki i naszych schematów gry. Forma fizyczna może być różna, ale baza musi pozostawać niezmienna. Tylko wtedy ten nasz potencjał możemy potwierdzać.

Właśnie dlatego Anastasi zmienił wykonawców swojego planu? Zamiana Zbigniewa Bartmana na Grzegorza Boćka to dobry pomysł?

Ten pomysł mi się podoba. Bartmana wszyscy nasi rywale zdążyli już poznać, Boćka nie mają rozpracowanego. Brawa dla trenera za odwagę. Bociek bardzo dobrze grał na uniwersjadzie i chociaż siatkówka jest na tych zawodach na poważnym poziomie, to trzeba odwagi, żeby sięgnąć po zawodnika z takiego turnieju. Na pewno Bociek dostanie na początku parę czap, bo w niektórych atakach się podpali. I dobrze, to może mu tylko pomóc w rozwoju. Chłopak ma 209 cm wzrostu, jest skoczny, zaawansowany motorycznie. Bardzo mi się podoba jako atakujący i choć nie ma tyle ogrania, co jego starsi koledzy grający w kadrze na tej pozycji w ostatnich latach, to uważam, że on może dać nam najwięcej. Takich ludzi trzeba wprowadzać.

* rozmawiał Łukasz Jachimiak (sport.pl)
* cały wywiad z Lechem Łasko w serwisie
sport.pl

 

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved