Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jekaterina Pankowa: Posiadamy bardzo dobry zespół

Jekaterina Pankowa: Posiadamy bardzo dobry zespół

fot. FIVB

- Posiadamy bardzo dobry zespół i nie chodzi mi tutaj tylko o umiejętności, ale o atmosferę w drużynie. Gramy wszystkie razem i naprawdę mogę powiedzieć, że wreszcie jesteśmy zespołem - nie ukrywała radości kapitan mistrzyń Europy, Jekaterina Pankowa.

Fantastyczny turniej w waszym wykonaniu, doskonała gra i Rosja powraca na szczyt Europy. Gratulacje.

Jekaterina Pankowa:Bardzo dziękuję. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wywalczyć tytuł i zdobyć pierwsze miejsce w Europie. Wydaje mi się, że posiadamy bardzo dobry zespół i nie chodzi mi tutaj tylko o umiejętności, ale o atmosferę w drużynie. Gramy wszystkie razem i naprawdę mogę powiedzieć, że jesteśmy zespołem.

Czekałyście bardzo długo na taki spektakularny sukces. Macie nowego trenera, nowy zespół i gracie na niezwykle wysokim poziomie. Mam wrażenie, że mistrzostwo Europy to początek ery wielkich sukcesów, bo z taką grą możecie naprawdę być jednymi z najlepszych na świecie.W tym momencie trudno mi się wypowiadać na ten temat, bo na razie jeszcze w ogóle tego nie czuję. Jestem szczęśliwa, że miałam okazję pracować z całym sztabem profesjonalistów. Zacznę od trenera, ale przecież za tym sukcesem kryje się więcej osób. Lekarze, fizjoterapeuci, statystycy to ważni ludzie, którzy na pewno mieli wpływ na naszą formę w tym turnieju, a poza tym wspólnie mamy za sobą bardzo ciężko i owocnie przepracowane lato.

W 2014 roku będziecie broniły tytułu mistrzyń świata. To będzie trudne zadanie.

Na razie cieszymy się tym tytułem mistrzyń Europy, bo to ogromny sukces, ale oczywiście, na mistrzostwo świata również jak najbardziej się nastawiamy i będziemy o nie walczyć. Takim tytułom nigdy nie mówię nie.

To również dla ciebie szczególny turniej. Zostałaś uznana najlepszą rozgrywającą turnieju, a nie rozpoczynałaś swojego spotkania w pierwszej szóstce. Twoja koleżanka Matjenko doznała jednak kontuzji, ale fantastycznie ją zastąpiłaś.

Tak, dziękuję. Jestem szczęśliwa, że udało mi się dobrze zagrać ten turniej. Oczywiście wielka szkoda, że moja koleżanka musiała z powodu kontuzji opuścić plac gry. To wspaniałe wyróżnienie, ale obecnie nie skupiam się na tym. Chociaż muszę przyznać, że to odznaczenie jest szczególne jeszcze z jednego powodu. Pochodzę z siatkarskiej rodziny, mój tata (Władimir Pankow – przyp. red.) był trenerem, a moja mama przecież grała również na igrzyskach olimpijskich w Seulu (wielokrotna reprezentantka ZSRR Marina Nikulina zdobyła tam złoty medal – przyp. red.), więc mogę właśnie moim rodzicom podziękować i im chciałabym dedykować ten tytuł.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved