Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Impel Wrocław wystąpi w turnieju w Twardogórze

Impel Wrocław wystąpi w turnieju w Twardogórze

fot. archiwum

Wiele zespołów najbliższe dni przed startem ORLEN Ligi poświęci na ostatnie sprawdziany przed inauguracją sezonu. W piątek i sobotę Impel Wrocław wystąpi w VI Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.

Impel Wrocław w dniach 20-21 września weźmie udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej, który odbędzie się w Twardogórze. W oddalonej o sześćdziesiąt kilometrów od Wrocławia miejscowości podopieczne Tore Aleksandersena podejmą niemiecki zespół Rote Raben Vilsbiburg, belgijski Asterix Kildrecht oraz austriacki SVS Post Schwechat.

Dla piątej ekipy poprzedniego sezonu ORLEN Ligi będzie to pierwszy poważny sprawdzian formy przed startem krajowych rozgrywek. Przygotowania do ligi zespół rozpoczął na początku sierpnia, w klubie brakowało jednak aż ośmiu zawodniczek, które uczestniczyły w mistrzostwach Europy. Mistrzostwa starego kontynentu już za nami, kadrowiczki wróciły do zespołu i teraz przyszedł czas na zgrywanie ekipy przed startem ligi. Dwie z zawodniczek powróciły z Berlina bogatsze o medale mistrzostw Europy w swym siatkarskim dorobku – Maren Brinker zdobyła srebro, a Frauke Dirickx brąz. Warto odnotować, że również inne zespoły z ORLEN Ligi w ten weekend sprawdzą swoją formę – drużyny z Sopotu i Dąbrowy Górniczej wystąpią w turnieju w Karpaczu, a ekipy z Bielska-Białej i Polic wezmą udział w turnieju o puchar Prezesa Grupy Azoty Police.

Turniej w Twardogórze to będzie sprawdzian, który odbędzie się bardzo szybko po mistrzostwach Europy. Nasze reprezentantki zaczęły dopiero dzisiaj trenować z zespołem. Zawodniczki, które zdobyły medale i grały do końca w mistrzostwach, czyli Maren Brinker i Frauke Dirickx, dołączają do zespołu dopiero jutro po południu. Dosłownie po trzech dniach treningu będziemy grać w turnieju. Będzie to nasz pierwszy sprawdzian. Oczywiście impreza ta będzie okazją, żeby trener mógł zobaczyć wszystkie zawodniczki w grze. Trener na pewno będzie próbował wcielać swoje systemy i rozwiązania gry, wszystko to, co zawodniczki przez ostatnie dni ćwiczyły na zajęciach treningowych. Myślę, że nie będzie tutaj chodziło o wynik, lecz o próbę zgrywania zespołu, który za kilka tygodni będzie grał w lidze – powiedział nam prezes wrocławskiego zespołu, Jacek Grabowski.Turniej w Twardogórze nie będzie jedynym przetarciem zespołu przed startem ORLEN Ligi, bowiem już kilka dni później we Wrocławiu odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Impel Cup. W tej imprezie Impel Wrocław będzie uczestniczył w dniach 25-27 września.

Program turnieju:
Piątek, 20 września 2013
16:00 Asterix Kildrecht – Rote Raben Vilsbiburg
18:00 Impel Wrocław – SVS Post Schwechat

Sobota, 21 września 2013
10:00 Asterix Kildrecht – SVS Post Schwechat
12:00 Impel Wrocław – Rote Raben Vilsbiburg
17:00 SVS Post Schwechat – Rote Raben Vilsbiburg
19:00 Impel Wrocław – Asterix Kildrecht

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved