Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Cuprum Lubin dwukrotnie pokonało Barkom Lwów

Cuprum Lubin dwukrotnie pokonało Barkom Lwów

fot. archiwum

Barkom Lwów rozbity w meczach towarzyskich przez pierwszoligowy Cuprum Lubin. Podopieczni Pawła Szabelskiego podejmowali na własnym terenie beniaminka ukraińskiej ekstraklasy. Miedziowi siatkarze pewnie ograli rywali dwukrotnie po 4:0.

W meczu sobotnim, choć każdy z setów zaczynał się pomyślnie dla gości, to lubinianie bardzo szybko odrabiali stracone punkty i wychodzili na prowadzenie. Rywale często byli zaskakiwani atakami Łukasza Łapszyńskiego, Adama Michalskiego czy Łukasza Kadziewicza. Do tego dochodził skuteczny blok po stronie Cuprum. Szansę gry otrzymał od trenera miedziowych Michał Białecki pozyskany z legnickiego Ikara.

Pierwszy set to najwyższa wygrana gospodarzy, bo 25:13. W drugim Cuprum zwyciężyło 25:17. Taki sam rezultat był w trzeciej partii. Czwarty set należał do dość wyrównanych. Ukraiński zespół początkowo prowadził różnicą trzech punktów, ale lubinianie doprowadzili do remisu przy stanie 20:20 i ostatecznie wygrali 26:24. – Spodziewaliśmy się na pewno większych utrudnień ze strony przeciwnika. Fizycznie naprawdę są mocni. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony przed naszą publicznością, bo był to nasz pierwszy sparing w Lubinie – skomentował Łukasz Łapszyński.

W drugim spotkaniu, rozegranym w niedzielę, zespół ukraiński zupełnie nie mógł nawiązać walki z Cuprum. Znowu świetna postawa w polu zagrywki (tym razem imponował w tym elemencie drugi atakujący lubinian – Szymon Romać) odebrała ochotę do gry przyjezdnym. Wynik był taki sam jak dzień wcześniej – Cuprum wygrało również 4:0.źródło: ks.cuprum.pl, lubin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved