Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał Silesia Cup

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał Silesia Cup

fot. archiwum

Za nami kolejna edycja turnieju Silesia Cup. Puchar trafił w ręce AZS-u KSZO Ostrowiec Św. Podopieczne Dariusza Parkitnego odniosły w Mysłowicach komplet zwycięstw, tracąc tylko trzy sety. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Natalię Piekarczyk.

Do startu ligowych rozgrywek pozostały jeszcze niecałe dwa tygodnie. Okres ten zapełniony jest wieloma turniejami towarzyskimi, które stanowią ważny element przygotowań zespołów. W sobotę i niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Mysłowicach kibice mogli podziwiać kolejną edycję Silesia Cup. Silesia Cup to cykliczna impreza, która stanowi świetne przetarcie dla zespołów występujących na zapleczu ORLEN Ligi. W tym roku obok gospodyń w turnieju wystąpiły AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Sparta Warszawa, Karpaty Krosno oraz TJ Ostrava, czyli ósma ekipa ubiegłego sezonu czeskiej Extraligi. Dwudniowe zmagania zakończyły się końcowym sukcesem zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego, który z kompletem zwycięstw zdobył trofeum Silesia Cup. Drugie miejsce przypadło gospodyniom, a kolejne lokaty zajmowały odpowiednio ekipy Sparty, Karpat i TJ Ostrava. O ostatecznym układzie tabeli zadecydował ostatni niedzielny pojedynek, w którym siatkarki Silesii Volley musiały uznać wyższość rywalek z Ostrowca Świętokrzyskiego, przegrywając 1:2. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została rozgrywająca AZS-u WSBiP KSZO Natalia Piekarczyk.

Ten turniej był bardzo trudny, jeżeli chodzi o poziom oraz o ilość meczów. W sobotę zagrałyśmy aż trzy spotkania. Jeśli chodzi o naszą grę, to jest jeszcze trochę pracy przed nami. Musimy popracować nad zmniejszeniem ilości własnych błędów i zwrócić uwagę na większą koncentrację w końcówkach. Mecze były dosyć zacięte, w każdym spotkaniu wygrywałyśmy przynajmniej jednego seta. Cieszę się, że mogłyśmy wziąć udział w tym turnieju, bo właśnie na takich imprezach najlepiej można zobaczyć, nad czym jeszcze trzeba popracować. To były nasze pierwsze mecze z drużynami z pierwszej ligi i cieszę się, że walczyłyśmy z nimi jak równy z równym – podsumowała Silesia Cup przyjmująca PWSZ-u Karpaty Mosir KHS Krosno Paula Słonecka.

Impreza była świetnym sprawdzianem formy dla zespołów, które 5 października wystartują w rozgrywkach I ligi kobiet. Zwyciężczynie turnieju w pierwszej kolejce czeka wyjazdowy pojedynek z drużyną SMS-u PZPS I Sosnowiec, natomiast siatkarki ze stolicy przed własną publicznością podejmą Wisłę Kraków. Jeśli chodzi o beniaminka z Krosna, to na inaugurację zagra z… Silesią Volley. W niedzielnym pojedynku górą były siatkarki z Mysłowic, jak natomiast będzie w lidze, przekonamy się za niespełna dwa tygodnie. – Cieszy fakt, że w pierwszym secie zdołałyśmy wygrać i odrobić stratę w końcówce. To pokazuje, że jesteśmy w stanie powalczyć i wygrywać. To, co było naszą siłą w pierwszym secie, zupełnie zmieniło się w kolejnych dwóch. W końcówkach traciłyśmy zimną głowę. Było za dużo nerwowości i własnych błędów. Myślę, że też zmęczenie mogło mieć wpływ na to, chociaż oczywiście nie chcę nas tłumaczyć. Do ligi jest jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że błędy, które są jeszcze widoczne, uda nam się zniwelować – powiedziała na temat pojedynku z gospodyniami Paula Słonecka.Wyniki Silesia Cup

sobota:
Silesia Volley Mysłowice – TJ Ostrava 2:1
(25:20, 25:16, 20:25)
Sparta Warszawa – AZS KSZO Ostrowiec Św. 1:2
(15:25, 25:14, 16:25)
TJ Ostrava – Karpaty Krosno 1:2
(16:25, 19:25, 25:11)
Sparta Warszawa – Silesia Volley 1:2
(14:25, 14:25, 25:16)
AZS KSZO Ostrowiec Św. – Karpaty Krosno 2:1
(25:27, 25:19, 25:12)
Sparta Warszawa – Karpaty Krosno 2:1
(25:20, 17:25, 31:29)
TJ Ostrava – AZS KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(17:25, 25:27, 20:25)

niedziela:
Silesia Volley Mysłowice – Karpaty Krosno 2:1
(22:25, 25:22, 25:21)
TJ Ostrava – Sparta Warszawa 1:2
(25:17, 20:25, 23:25)
Silesia Volley Mysłowice  – AZS KSZO Ostrowiec Św. 1:2
(24:26, 25:19, 14:25)

Tabela:

1. AZS KSZO Ostrowiec Św.   4  8 pkt. 9:3
2. Silesia Volley Mysłowice  4  7 pkt. 7:5
3. Sparta Warszawa      4  6 pkt. 6:6
4. Karpaty Krosno       4  5 pkt. 5:7
5. TJ Ostrava         4  4 pkt. 3:9

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved