Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Anastasi: Rywali mamy trudnych, ale nie boję się nikogo

Andrea Anastasi: Rywali mamy trudnych, ale nie boję się nikogo

fot. archiwum

- Nie chcę niczego deklarować. Niech wystarczy, że czuję się wyluzowany i zachowuję mój wieczny optymizm. Nie boję się niczego i nikogo. Większość moich zawodników jest w dobrej formie - zapowiada przed mistrzostwami Europy Andrea Anastasi.

Z przebywających w Spale 15 zawodników przygotowujących się do mistrzostw Europy selekcjoner reprezentacji Polski wybrał 14 siatkarzy, którzy zagrają w polsko-duńskim czempionacie. Decyzją Andrei Anastasiego na Euro nie wystąpi Wojciech Włodarczyk. – Nie było mi łatwo podjąć decyzję, tak naprawdę nie ma także prostego wytłumaczenia, dlaczego akurat Wojtek nie jedzie na Euro. Gdybym chciał odpowiedzieć najkrócej jak potrafię, to powiedziałbym, że decyzję podjąłem dla dobra drużyny – mówi o swoim wyborze Anastasi. – W Gdańsku nie korzystałbym po prostu z Włodarczyka jako przyjmującego z atakiem. Budowa mojej drużyny jest bardzo przejrzysta – mam trzech najważniejszych przyjmujących i wsparcie doświadczonego Michała Ruciaka – dodaje.

Szkoleniowiec biało-czerwonych ze spokojem patrzy na zbliżające się mistrzostwa. – Nie chcę niczego deklarować. Niech wystarczy, że czuję się wyluzowany i zachowuję mój wieczny optymizm. Nie boję się niczego i nikogo. Rywali mamy trudnych, ale to są przecież mistrzostwa Europy – przyznaje Włoch. – Większość moich zawodników jest w dobrej formie, są tylko jakieś drobne dolegliwości zdrowotne. We wtorek mamy wolne i czas na przejazd do Warszawy, skąd wieczorem lecimy do Gdańska – zdradza.

* rozmawiał Kamil Składowski („Przegląd Sportowy”)
* więcej w serwisie
przegladsportowy.pl 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved