Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zespół Budowlanych Toruń najlepszy w Murowanej Goślinie

Zespół Budowlanych Toruń najlepszy w Murowanej Goślinie

fot. archiwum

W sobotę i niedzielę kibice w Murowanej Goślinie mogli zobaczyć w akcji cztery zespoły przygotowujące się do rozpoczynających się już niebawem rozgrywek ligowych. Najlepsze okazały się siatkarki Budowlanych Toruń.

Pierwszego dnia turnieju odbyły się cztery pojedynki. Gospodynie zawodów nie dały większych szans prowadzonemu przez Mariusza Bujka EVS Engelholm i zdecydowanie dominowały na parkiecie. Ciekawym widowiskiem było na pewno starcie beniaminka z Sulechowa z TKS-T Budowlanymi Toruń. Mecz trwał pięć setów i ostatecznie z tego starcia zwycięsko wyszły torunianki. Podopieczne Marka Mierzwińskiego w tym samym dniu doznały jeszcze jednej porażki. W trzech setach lepsze okazały się siatkarki z Murowanej Gośliny. Torunianki natomiast zakończyły dzień z dwoma zwycięstwami. W meczu z EVS Engelholm miały kłopoty jedynie w pierwszym secie.

Wyniki sobotnich spotkań:
KS Murowana Goślina – EVS Engelholm (Szwecja) 3:0
(25:12,  25:12, 25:15)
MLKS Zawisza Sulechów – TKS-T Budowlani Toruń 2:3
(25:17, 25:10, 23:25, 18:25, 13:15)
KS Murowana Goślina – MLKS Zawisza Sulechów 3:0
(25:19, 25:18, 25:22)
TKS-T Budowlani Toruń – EVS Engelholm (Szwecja) 3:0
(25:23, 25:14. 25:19)

W niedzielę rozegrano dwa spotkania. Czołowa szwedzka drużyna w swoim ostatnim meczu turnieju próbowała podjąć walkę z sulechowską Zawiszą, ale ostatecznie w trzech setach musiała uznać wyższość rywalek. Walki nie brakowało za to w spotkaniu niepokonanych jak dotąd ekip z Murowanej Gośliny i Torunia. Ostatecznie lepsze okazały się aspirujące do zajęcia wysokiego miejsca w I lidze zawodniczki z Torunia i to one triumfowały w całej imprezie.EVS Engelholm (Szwecja) – MLKS Zawisza Sulechów 0:3
(20:25; 18:25, 13:25)
KS Murowana Goślina – TKS-T Budowlani Toruń 1:3
(20:25, 25:20, 19:25, 25:27)

Klasyfikacja końcowa:

1.      TKS-T Budowlani Toruń
2.      KS Murowana Goślina
3.      MLKS Zawisza Sulechów
4.      EVS Engelholm (Szwecja)

Na zakończenie zawodów wybrano także najlepszą zawodniczkę w każdej z drużyn. W toruńskim zespole najbardziej wartościową okazała się Ewelina Krzywicka, wśród gospodyń wyróżnienie to przypadło Natalii Wałęsiak. W drużynach z Sulechowa i Engelholm były to odpowiednio Żaneta Rzepnikowska i Karena Rizzoll. – Wygranie turnieju w Murowanej Goślinie na pewno bardzo nas cieszy, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami wciąż dużo pracy. Jesteśmy nowym zespołem, który potrzebuje czasu, żeby się zgrać. Wszystko zmierza w dobrym kierunku – powiedziała po turnieju siatkarka Budowlanych Toruń, Sandra Szczygioł.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved