Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Trener grupowego rywala Polaków podał ostateczny skład na ME

Trener grupowego rywala Polaków podał ostateczny skład na ME

fot. archiwum

Štefan Chrtiansky podał ostateczny skład naszych południowych sąsiadów na mistrzostwa Starego Kontynentu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w kadrze zabrakło Lukasa Diviša, szkoleniowiec podziękował także dwójce: Michalovič i Kašper.

Duet trenerski Štefan Chrtiansky, Andrej Kravarik podał dziś ostateczny skład reprezentacji Słowacji, jaki podejmie wyzwanie w startujących w piątek mistrzostwach Europy. Z dotychczas trenującej czternastki szkoleniowiec był zmuszony wyłonić czołową dwunastkę. Nie było niespodzianek, zgodnie z oczekiwaniami trener Chrtiansky zrezygnował z jednego środkowego i atakującego. O sile ataku Słowaków stanowić będą Martin Nemec i Milan Bencz, miejsca w kadrze zabrakło natomiast dla Petera Michaloviča. Drugim pechowcem okazał się nowy środkowy Cuprum Lubin – Peter Kašper, który przegrał rywalizację z Emanuelem Kohútem, Tomášem Kmeťem i Michalem Hrušką.

– To nie była łatwa decyzja, ale musieliśmy podać ostateczny skład. Milan Bencz po kontuzji barku dopiero wraca do formy, jednak w grze obronnej prezentuje się wciąż lepiej niż Michalovič. Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku środkowych. Kašper oczywiście ma bardziej efektywny atak, jednak w bloku lepiej prezentuje się Hruška. Kmeť i Kohút prezentują się dobrze w grze ofensywnej i zawodnikiem, który naszym zdaniem będzie się z nimi dobrze uzupełniał, jest Hruška. Oczywiście zarówno Michalovič, jak i Kašper pozostają do mojej dyspozycji w przypadku ewentualnych kontuzji. Wierzę jednak, że nie będzie takiej potrzeby – przyznał Štefan Chrtiansky.

Przed wylotem na mistrzostwa Europy Słowaków czeka ostatni sprawdzian, jakim mają być mecze sparingowe z reprezentacją Rosji. Pierwsze spotkanie zaplanowano na poniedziałkowe popołudnie, kolejne, już bez obecności kibiców, na wtorek.12-osobowy skład reprezentacji Słowacji na mistrzostwa Europy:

rozgrywający: Michal Masný, Juraj Zaťko

przyjmujący: František Ogurčák, Štefan Chrtiansky ml., Matej Paták, Róbert Hupka

środkowi: Emanuel Kohút, Tomáš Kmeť, Michal Hruška

atakujący: Martin Nemec, Milan Bencz

libero: Roman Ondrušek

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved