Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Szabo w Trydencie, kolejne wzmocnienia Fudan University Szanghaj

Szabo w Trydencie, kolejne wzmocnienia Fudan University Szanghaj

fot. archiwum

Diatec Trentino skompletował skład, pozyskując w swe szeregi zmiennika Cwetana Sokołowa, młodego Węgra, Davida Szabo. To jednak nie koniec wieści transferowych, bowiem wiele wskazuje na to, iż David Lee nie zagra w Pekinie, tylko w Szanghaju.

Dla Davida Szabo klub z Trydentu nie będzie pierwszym włoskim teamem, bowiem w sezonie 2007/2008 występował w Serie A2, w Top Team Volley Mantova, a rok później trafił do Marmi Lanza Verona. W latach 2010-2012 grał zaś w legendarnym Sisleyu, by ostatni rok spędzić w Hypo Tirol Innsbruck, skąd trafił właśnie do Trydentu. – Jestem szczęśliwy, dla mnie to wielka szansa – skomentował niespełna dwudziestotrzyletni Węgier. – Dobrze się tu odnajduję, zawodnicy, sztab szkoleniowy są profesjonalistami z najwyższej półki i wszyscy pomagają mi poczuć się pewniej i stać się lepszym. Będę uczyć się od jednego z najlepszych siatkarzy na tej pozycji, od Sokołowa, co na pewno pomoże mi poprawić swój warsztat. Kontrakt Szabo z trydenckim teamem opiewa na rok i będzie on w nim pełnić rolę zmiennika bułgarskiego atakującego.

– Na chwilę obecną otrzymałem kilka ofert, w tym tę z Chin, ale nie tylko. Istnieje kilka możliwości – zobaczymy – mówił niedawno Cristian Savani. Wszystko jednak wskazuje na to, iż dokonał on już wyboru i, jak wcześniej informowaliśmy, opuści Italię i wybierze ofertę Fudan University Szanghaj. Oprócz niego do ekipy z Szanghaju trafić ma mistrz olimpijski z Pekinu, David Lee, który przymierzany był do Pekin Motors. To jednak nie koniec wzmocnień akademików, bowiem czynią oni zakusy na kolejnego złotego medalistę olimpijskiego z 2008 roku, Seana Rooneya. Przypomnijmy, że dla trzydziestojednolatka ostatni sezon był stracony – zarząd CMC Ravenna rozwiązał z nim umowę, gdy okazało się, iż musi on przejść poważną operację prawego barku. Rooney powrócił na zabieg do ojczyzny i do końca sezonu pozostał bez klubu, co odbiło się na braku powołania do reprezentacji. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że Amerykanin przyjmie ofertę ekipy z Szanghaju i dołączy do swego rodaka i do Savaniego. Dodatkowo dla Rooneya nie będzie to pierwsza azjatycka przygoda, bowiem w sezonie 2006/2007 grał w lidze koreańskiej, w Hyundai Capital Skywalkers.

źródło: dallarivolley.com, inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved