Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Suwałki triumfował w Ostrołęce

Ślepsk Suwałki triumfował w Ostrołęce

fot. archiwum

W silnie obsadzonym turnieju W Ostrołęce najlepsi okazali się siatkarze Ślepska Suwałki, którzy wprawdzie przegrali 2:3 z gospodarzami, ale ich zwycięstwa nad Camperem Wyszków i KPS-em Siedlce wystarczyły do zajęcia 1. miejsca w zawodach.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęka był bardzo silnie obsadzony, bowiem wzięły w nim udział cztery zespoły, które za kilkanaście dni zainaugurują zmagania w I lidze. Zawody te były dla poszczególnych trenerów doskonałą okazją do sprawdzenia obecnej formy drużyn oraz przetestowania różnych wariantów ustawień na boisku. Okazało się, że na tym etapie przygotowań najlepiej spisali się siatkarze Ślepska Suwałki, choć wciąż przecież w ich szeregach brakuje australijskiego rozgrywającego – Benjamina Bella, a kontuzjowany jest Michał Judkiewicz. Podlaska drużyna wprawdzie uległa gospodarzom 2:3, ale zwycięstwa bez straty seta z pozostałymi rywalami wystarczyły Ślepskowi do końcowego triumfu. – W bardzo dobrej dyspozycji jest zespół z Suwałk. Piotr Poskrobko bardzo fajnie wszystko poukładał. Moim zdaniem jest to drużyna, która będzie bardzo groźna dla wszystkich w lidze – pochwalił rywala Jan Such.

Drugie miejsce w turnieju wywalczył Camper Wyszków, który po zaciętym pojedynku wykazał wyższość nad Pekpolem oraz nie oddał seta KPS-owi Siedlce. Jednak przegrana ze Ślepskiem pokrzyżowała mu plany. – Doskonałą grę zaprezentowaliśmy w sobotę. Dzisiaj zespół zawiódł. U chłopaków widać było wyraźnie oznaki zmęczenia, dlatego nie wygraliśmy tego turnieju. Muszę zwrócić uwagę na to, że w sobotę gramy świetnie, a w niedzielę mamy słabsze mecze i to już nie po raz pierwszy. Ten problem będziemy musieli rozwiązać – skomentował Jan Such. W turnieju grali wszyscy zawodnicy, może nieco mniej Jakub Urbanowicz, no ale chłopak jest młody i jeszcze dużo musi się uczyć. Ostatnio nie gramy dwoma zespołami, tylko jest już ćwiczona szóstka na ligę. Chociaż wciąż trwa rywalizacja na rozegraniu. Bardzo dobrze podczas turnieju zaprezentował się Tomasz Rutecki, który przygotowywany jest na pozycję przyjęcia z atakiem – dodał opiekun Campera.

W nieco gorszych nastrojach byli gospodarze, którzy z pewnością liczyli na coś więcej niż tylko jedno zwycięstwo. Dużych powodów do optymizmu nie ma też Sławomir Gerymski, którego podopieczni dopiero w niedzielnym meczu przeciwko Camperowi odnaleźli właściwy rytm gry. – Nie jestem zadowolony z postawy zawodników, bo dwie porażki 0:3 świadczą o tym, że coś złego dzieje się w zespole. Chociaż wiadomo, że mamy za sobą okres ciężkiej pracy, a kontuzjowany jest wciąż Piotr Milewski. Tomek (Tomasz Kowalski – przyp. red.) cały czas się uczy, a w sobotę aż się prosiło, aby dokonać zmiany na rozegraniu. Jestem zaniepokojony tymi rezultatami, ale nie będę wpadał w panikę, ponieważ do ligi zostały jeszcze trzy tygodnie. Dobrze, że cały zespół źle grał, bo gorzej byłoby, gdyby pojedynczy zawodnicy prezentowali się słabo. Jednak nawet, gdybyśmy byli bardzo zmęczeni, to walki nie może zabraknąć, a wczoraj jej nie było. Dzisiaj było już zupełnie inaczej. Na mecz z gospodarzami wyszedł zupełnie inny zespół i cieszy zwycięstwo 3:0 – podsumował szkoleniowiec KPS-u. – Mam nadzieję, że Piotrek szybko wróci, bo jest nam bardzo potrzebny. Czekam na wiadomość od lekarza. W meczu w Rząśniku zerwał pachwinę, miał trzy tygodnie przerwy. Po nich wrócił na treningi. Jednak dzień przed wyjazdem do Ostrołęki przytrafiła mu się ta sama kontuzja – zakończył Gerymski. 

Wyniki turnieju w Ostrołęce:

Energa Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 2:3
(25:23, 21:25, 19:25, 25:20, 10:15)
KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki 0:3
(21:25, 22:25, 23:25)
Energa Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 3:2
(19:25, 22:25, 25:20, 25:22, 15:12)
Camper Wyszków – KPS Siedlce 3:0
(25:22, 25:18, 25:20)
Ślepsk Suwałki – Camper Wyszków 3:0
(25:17, 25:21, 25:23)
Energa Pekpol Ostrołęka – KPS Siedlce 0:3
(19:25, 16:25, 23:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved