Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rafael Redwitz: Możemy dokonać wielkich rzeczy

Rafael Redwitz: Możemy dokonać wielkich rzeczy

fot. archiwum

- Podchodzimy bardzo ambitnie do tego turnieju. Damy z siebie jak najwięcej, żeby zajść jak najdalej jest to możliwe - mówi o zbliżających się mistrzostwach Europy Rafael Redwitz, rozgrywający reprezentacji Francji. Les Bleus są jednym z grupowych rywali Polski.

Pomimo pokonania Polski i Argentyny, Francja zajęła dopiero dziesiąte miejsce w tegorocznej Lidze Światowej. Jak podsumujesz te rozgrywki?

Rafael Redwitz: – To był główny cel tego lata. Niestety trochę nam zabrakło do zakwalifikowania się do turnieju finałowego. Naprawdę szkoda. Udało nam się jednak osiągnąć dobre wyniki w meczach przeciwko Brazylii, Polsce i Argentynie. Mamy obecnie zwartą grupę. Dla mnie osobiście te rozgrywki były szczególne. Po raz pierwszy wystąpiłem w barwach reprezentacji Francji i czerpałem z tego dużą przyjemność. A później zaczęliśmy konsekwentne przygotowania do mistrzostw Europy.

Jak przebiegały te przygotowania?– Pomiędzy Ligą Światową a początkiem treningów mieliśmy miesiąc wakacji, żeby odetchnąć. Trenerzy życzyli sobie, byśmy w ten sposób nabrali chęci i wigoru przed rozpoczęciem ogromnej pracy fizycznej. Naprawdę ciężko pracowaliśmy podczas tych przygotowań. Od czasu do czasu byliśmy zupełnie bez energii. Pomimo wszystko, wykonaliśmy tę robotę z radością i w dobrych humorach.

Jakie były główne założenia pracy rozpoczętej przez Laurenta Tillie?

– Myślę, że najpierw skupiliśmy się na naszych mocnych punktach, czyli grze w obronie. Potem popracowaliśmy nad poprawą naszych słabych stron. W moim odczuciu jeszcze możemy polepszyć naszą zagrywkę i kontrę. Podczas turnieju chcemy pokazać ładną siatkówkę. Nasza drużyna wyróżnia się jakością swojej techniki gry.

Jaki nastrój panuje w drużynie na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy?

– Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie tych mistrzostw. Przygotowania są długie. W drużynie jest dobra atmosfera. Trener postawił na ciągłość składu i powołał zawodników, którzy byli w kadrze podczas Ligi Światowej. Jest w zespole kilku młodych, ale ze sporym doświadczeniem.

Czy czujesz, że ta grupa jest w stanie powtórzyć wynik z 2009 roku i sięgnąć po srebrny medal?

– Podchodzimy bardzo ambitnie do tego turnieju. Damy z siebie jak najwięcej, żeby zajść jak najdalej jest to możliwe. Poza tym rozgrywki trwają dziewięć dni. Trzeba będzie zwracać uwagę na formę każdego z nas i każdej z drużyn, z którą się zmierzymy. To, co powiem, to taki standard, ale myślę, że trzeba będzie się za każdym razem skupiać tylko na następnym meczu. Nie ma innego wyjścia. Mamy grupę w naszym zasięgu. Polska u siebie będzie pomimo wszystko dużym wyzwaniem w tej pierwszej fazie turnieju. To będzie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy wyjdziemy na boisko w roli faworytów. Trzeba więc będzie zachować jasność myślenia i cierpliwość, żeby nie popaść w pułapkę myślenia, że mecz wygra się łatwo.

Jakie są mocne strony waszego zespołu?

– Główną siłą naszej grupy jest przede wszystkim wspólna chęć rozwoju i wspólnego osiągania rezultatów. Jest w grupie bardzo dobra atmosfera. Zawodnicy cieszą się, że będą mogli rozegrać takie zawody. Teraz trzeba tę chęć przełożyć na to, co pokażemy na parkiecie.

Tego lata miałeś swój wielki debiut w koszulce reprezentacji Francji podczas Ligi Światowej. Jak przebiegł twój debiut w nowych barwach?

– Łatwo zaaklimatyzowałem się w grupie. Było w rezultacie dużo wzajemnego szacunku i podziwu. Moja pierwsza Liga Światowa w barwach reprezentacji Francji przebiegła równie dobrze. Sprawiało mi przyjemność występowanie w tej koszulce. Delektuję się tymi momentami w drużynie narodowej, cieszę się, że mogę zaofiarować swoją dobrą grę. Jestem przekonany, że możemy dokonać wielkich rzeczy w Polsce we wrześniu.

źródło: inf. własna, sportmag.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved