Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nyska Stal bezkonkurencyjna w Wałbrzychu

Nyska Stal bezkonkurencyjna w Wałbrzychu

fot. archiwum

Siatkarze Stali AZS PWSZ Nysa okazali się najlepsi w turnieju o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. Podopieczni Krzysztofa Wójcika wygrali z gospodarzami, Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz VC Drezden.

Siatkarze Stali AZS PWSZ Nysa nie zwalniają tempa. W ostatnim czasie rozgrywają sparing za sparingiem. W weekend wzięli udział w turnieju w Wałbrzychu, w którym oprócz gospodarzy zagrały także drużyny VC Drezden i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla (rocznik 1995). Na inaugurację turnieju zawodnicy Victorii Wałbrzych nie mieli problemów z wykazaniem wyższości nad zawodnikami Jastrzębskiego Węgla. W kolejnym meczu podopieczni trenera Wójcika oddali jedynie jednego seta przeciwnikom z Niemiec. W trzecim spotkaniu o pierwszy triumf w turnieju ambitnie walczyli młodzi jastrzębianie, ale ostatecznie ulegli VC Drezden 1:3. Na koniec pierwszego dnia zawodów gospodarze urwali jedną partię pierwszoligowcom. W meczu tym z dobrej strony pokazał się szkoleniowiec wałbrzyszan – Krzysztof Janczak.

W niedzielny poranek blisko sprawienia niespodzianki byli zawodnicy Akademii Talentów, bowiem prowadzili już 2:0 ze Stalą, jednak zmiany w składzie zaproponowane przez trenera Wójcika spowodowały, że trzy kolejne odsłony toczyły się pod dyktando faworyta, dzięki czemu nysanie okazali się najlepsi w całym turnieju, nie ponosząc w nim żadnej porażki. Na koniec zmagań gospodarze nie mieli problemów z ograniem przeciwników zza zachodniej granicy. Zwycięstwo 3:0 sprawiło, że wałbrzyszanie ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w turnieju. Trzecią lokatę zajęli zawodnicy VC Drezden, natomiast na czwartej pozycji uplasowali się gracze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

– Mamy młodą drużynę, więc cały czas musimy się ogrywać. Poza tym zespół odczuwał już trudy spotkań, bo niedawno byliśmy na turnieju w Rząśni. Tam rozegraliśmy trzy mecze, później dwa pojedynki w środku tygodnia, w piątek mecz o Superpuchar Opolszczyzny, a teraz jeszcze trzy spotkania w Wałbrzychu. Dlatego najwyższy czas dać chłopakom nieco odpocząć – podsumował Krzysztof Wójcik. Jestem zadowolony, bo wygraliśmy ten turniej. Aczkolwiek w kolejnych meczach może być tylko lepiej. Wciąż musimy eliminować na treningach braki, które widoczne są w naszej grze. Wszystko idzie jednak ku dobremu. Chłopcy poznają swoje charaktery, wiedzą już dużo o swoich umiejętnościach. Ale najważniejsze jest to, że mamy fajną atmosferę w zespole – dodał trener nyskich akademików.Wyniki turnieju w Wałbrzychu:

Victoria Wałbrzych – Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:0
(25:10, 25:22, 25:15)

Stal AZS PWSZ Nysa – VC Drezden 3:1
(18:25, 25:14, 25:19, 25:21)

VC Drezden – Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:1
(23:25, 25:13, 25:23, 29:27)

Victoria Wałbrzych -Stal AZS PWSZ Nysa 1:3
(25:21 15:25 26:28 18:25)

Stal AZS PWSZ Nysa – Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:2
(24:26, 19:25, 25:15, 25:12, 15:9)

Victoria Wałbrzych – VC Drezden 3:0
(25:20, 25:16, 25:19)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved