Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Michał Cichy: Chciałbym, aby nasza młodzież zaistniała

Michał Cichy: Chciałbym, aby nasza młodzież zaistniała

fot. archiwum

Zespół z Łodzi zwyciężył na turnieju rozgrywanym w hali przy al. Unii Lubelskiej 2, pomimo tego, że zdecydowanym faworytem była drużyna z białoruskiej ekstraklasy, która w ostatniej chwili przyjechała na te zawody, Milczanka Mińsk.

Dobry wynik może cieszyć, choć selekcjoner łodzianek przestrzega przed nadmierną euforią. – Jak na tę chwilę, na ten etap przygotowań, w którym jesteśmy, to jestem bardzo zadowolony. Pewnie, że jest jeszcze dużo mankamentów techniczno-taktycznych. Nad tym dotychczas nie pracowaliśmy. Cieszy mnie, że zespół prezentuje się dobrze fizycznie i naprawdę przyzwoicie w przyjęciu. Tak naprawdę nad tymi elementami dotychczas pracowaliśmy. Natomiast resztę będziemy szlifować, aby na pierwszy mecz sezonu zasadniczego być przygotowanym optymalnie – zapewnił trener ŁKS-u, Michał Cichy.

Skład drugoligowej drużyny z Łodzi w tym sezonie został wzmocniony o kilka nowych zawodniczek. Do zespołu dołączyły Aleksandra Filip, Gabriela Borawska i Kamila Łuczak, a także siatkarki reprezentujące do tej pory barwy innych łódzkich drużyn. Szkoleniowiec jest usatysfakcjonowany z dokonanych transferów. – Ja jestem zadowolony z tego składu. Tym bardziej, że założenie, które postawiliśmy sobie przed sezonem, czyli aby dać szansę gry młodzieży, szansę ogrywania się najlepszym zawodniczkom z Łodzi, jest i na pewno będzie realizowane w dalszej przyszłości. Dziewczyny powolutku „wchodzą” w ten skład. Wiadomo, że jest to zupełnie nowy zespół. Ze składu z poprzedniego sezonu zostało tylko pięć zawodniczek. Te, które są, muszą się gdzieś na dłuższym etapie „dotrzeć” i dograć. Ja jestem dobrej myśli i liczę, że młodzież będzie dopingować starsze swoją postawą, a przy okazji będzie się od nich uczyć – zauważył Michał Cichy.

W zeszłym sezonie jego drużynie udało się awansować do fazy play-off, ale już do gry w turniejach, w których stawką jest awans do I ligi, zabrakło jednej wygranej z AZS-em Politechniką Warszawską (klub ten z przyczyn finansowych w tym roku w ogóle nie przystąpi do rozgrywek II ligi). Jak będzie w tym roku?
Jeżeli chodzi o ligę, założenia są takie, że walczymy o jak najlepszą lokatę. Jeżeli będzie szansa walczenia o awans, to oczywiście będziemy o niego walczyć. Natomiast ja bym chciał, żeby nasza młodzież, która będzie zbierać doświadczenie, zaistniała gdzieś w Polsce, może w mistrzostwach Polski juniorek – zdradził trener ŁKS-u Commercecon Łódź.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved