Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bućko: Rola beniaminka nie jest łatwa

Bartosz Bućko: Rola beniaminka nie jest łatwa

fot. Daniel Kordos

Za niespełna miesiąc rozpocznie się kolejny sezon PlusLigi. Do dobrze znanych już wszystkim dziesięciu drużyn dołączą zespoły z Radomia i Bielska-Białej. O okresie przygotowawczym beniaminka z Podbeskidzia opowiedział Strefie Siatkówki Bartosz Bućko.

Sezon zaczyna się już niebawem. Póki co rozgrywacie różnego rodzaju sparingi. Jak zatem możesz ocenić formę swojej drużyny?

Bartosz Bućko: Na tę chwilę nasza forma na pewno nie jest najwyższa, ponieważ jak na okres przygotowawczy przystało dość sporo czasu spędzamy na siłowni. W porównaniu do poprzedniego sezonu ponad połowa zespołu została wymieniona, dlatego też w niektórych sytuacjach na boisku jest jeszcze kilka braków, nad którymi oczywiście na bieżąco pracujemy. Z tygodnia na tydzień robimy widoczne postępy i mam nadzieję, że do pierwszego ligowego meczu, który odbędzie się za niespełna miesiąc, będziemy dobrze przygotowani.

BBTS Bielsko-Biała jest beniaminkiem w PlusLidze. Na parkiecie spotkacie się z drużynami o zdecydowanie większym doświadczeniu. Czy myślisz, że twój zespół ma szansę powalczyć o wysoką lokatę?– Co roku rola beniaminka nie jest łatwa. Tym bardziej, że w naszym zespole nie ma wielkich nazwisk. Oczywiście szanse mamy jak każdy inny zespół, a o jaką lokatę przyjdzie nam walczyć, dowiemy się w trakcie sezonu. Naszym celem jest znaleźć się w fazie play-off. Czas pokaże na ile uda się to zrealizować, ale na pewno we wszystkich meczach damy z siebie wszystko.

W swojej drużynie jesteś jednym z młodszych zawodników. Czy w jakikolwiek sposób wpływa to na twoją komunikację z resztą składu?

– Atmosfera w zespole jest bardzo dobra i czuję się w nim świetnie. Jestem po prostu jednym z czternastu zawodników. Oczywiście jako najmłodszy czasem to ja muszę pójść po piłkę, ale to jest zespół, w którym nie ma jakichś podziałów, dlatego bez problemów można dogadać się z każdym z zawodników. Mam nadzieję, że taka sytuacja w drużynie utrzyma się przez cały sezon i w jakimś stopniu przełoży się to na wyniki sportowe.

Bielsko-Biała będzie miała także swoją reprezentację w młodzieżowych rozgrywkach. Czy w związku z tym będziemy cię mogli ponownie oglądać na parkietach Młodej Ligi?

– Jeżeli będzie taka możliwość, to bardzo chętnie zagram w Młodej Lidze. Jednak nie wszystko zależy ode mnie. Ta drużyna ma już skompletowany skład i również będzie walczyć o jak najwyższe miejsce.

Aby grać w barwach BBTS-u Bielsko-Biała, musiałeś porzucić naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Czy w związku z tym podpisanie kontraktu było dla ciebie trudną decyzją?

– Dwa lata spędzone w Spale przepracowałem naprawdę bardzo ciężko. Z całą pewnością jest to najlepsza szkoła pod względem podnoszenia umiejętności siatkarskich, co potwierdzają tegoroczne osiągnięcia reprezentacji Polski kadetów, w której to właśnie uczniowie SMS-u stanowili trzon zespołu. Podjęcie nauki w szkole PZPS wymaga sporo poświęceń, ponieważ cały rok szkolny poza wyjazdami na mecze, okresem świątecznym oraz feriami zimowymi praktycznie  spędza się w jednym miejscu. Mimo tych niewielkich ograniczeń, na które przed pójściem do szkoły byłem przygotowany, jestem bardzo zadowolony z ostatnich dwóch lat i niewątpliwie były one dla mnie bardzo znaczące w jak na razie krótkiej karierze sportowej. Odchodząc ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kierowałem się przede wszystkim szansą grania w PlusLidze. Uważam, że podjąłem najlepszą dla siebie decyzję, gdyż w Bielsku-Białej czuję się jak w domu i z przyjemnością będę reprezentował to miasto w jednej z najlepszych lig świata.

Jakie stawiasz sobie cele na ten sezon?

Indywidualny cel to znalezienie się w kadrze Polski juniorów, która w tym sezonie będzie walczyła w kwalifikacjach do ME i mam nadzieję, że później w samych ME. Natomiast razem z BBTS-em – awans do fazy play-off. Oczywiście w tym roku zamierzam również ładnie napisać maturę, więc przede mną kolejny wymagający sezon, z czego jestem jak najbardziej zadowolony.

Rozmawiała: Ewa Burak

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved