Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH 100RK AZS Kraków zwycięzcą turnieju w Tychach

AGH 100RK AZS Kraków zwycięzcą turnieju w Tychach

fot. archiwum

W sobotę w tyskiej hali rozegrano towarzyski turniej o puchar prezesa firmy Nascon. W walce o to trofeum, oprócz gospodarzy, wzięli udział także siatkarze z Kęt i beniaminek I ligi z Krakowa. Najlepsi na boisku okazali się zawodnicy krakowskiego AGH AZS-u.

W turnieju w Tychach początkowo udział miały wziąć cztery ekipy, ale ze względu na trudną sytuacje organizacyjną z rywalizacji wycofał się KS Milicz. Pozostałe zaproszone ekipy, UMKS Kęczanin Kęty oraz AGH 100RK AZS Kraków, przybyły do Tychów, by w spotkaniach sparingowych przygotować się do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu ligowego.

W meczu otwarcia TKS Nascon Tychy o wygraną walczył z ekipą z Krakowa. Podopieczni trenera Grzegorza Słabego nie zagrali najlepszego spotkania i w pierwszej odsłonie wyraźnie ulegli rywalom 19:25. Po zmianie stron obaj szkoleniowcy zdecydowali się wykonać pewne roszady w szóstkach, które rywalizowały na parkiecie. Partia numer dwa była bardziej wyrównana, ale także i tym razem zwycięsko wyszli z niej gracze AZS-u, w tym przypadku wygrywając 25:23. W trzeciej, ostatniej odsłonie tego pojedynku inicjatywę przejęli siatkarze TKS-u. Marcin Kozioł i jego koledzy popełniali mniej błędów własnych i gra zaczęła się lepiej „zazębiać” w porównaniu do poprzednich dwóch setów. Efektem była wygrana 25:21.

W drugim pojedynku na boisku po raz pierwszy pojawili się siatkarze z Kęt, których rywalami byli akademicy z Krakowa. Także i tym razem dwa pierwsze sety należały do beniaminka I ligi. Siatkarze AZS-u zaprezentowali na boisku spokój, opanowanie i pewność siebie, a to przełożyło się na wyniki – 25:17 i 25:21. Dopiero w trzeciej odsłonie krakowianie dali dojść do głosu swoim rywalom i ulegli 23:25.W trzecim meczu turnieju w Tychach TKS mierzył się z Kęczaninem Kęty. W pierwszej odsłonie zawodnicy z Tychów świetnie prezentowali się zza linii dziewiątego metra i to właśnie zagrywka i dobra gra blokiem była kluczem do wysokiej wygranej – 25:15. Tak wyraźne zwycięstwo wprowadziło nieco rozluźnienia w szeregach tyskiej ekipy i w drugiej partii to Kęczanin dyktował warunki na boisku. Zespół z województwa małopolskiego znakomicie prezentował się w obronie, natomiast Damian Miller i spółka zaczęli popełniać coraz więcej prostych błędów własnych. Słabsza postawa gospodarzy pozwoliła gościom z Kęt wygrać 25:21. W decydującym trzecim secie emocji nie zabrakło do samego końca. Co prawda siatkarze TKS-u od początku mieli kilkupunktową przewagę, jednak w trakcie gry zapas punktowy topniał, by później znów znacząco się powiększyć. O wyniku seta i triumfie w meczu zadecydowała końcówka, w której na ratunek tyszanom ponownie przyszła potężna zagrywka (25:23).

W niedzielę wszystkie trzy ekipy zagrają także w turnieju organizowanym w kęckiej hali. Oprócz pierwszoligowców będzie w nim występował startujący w II lidze MKS Andrychów. W pojedynkach półfinałowych krakowianie zmierzą się z TKS-em, natomiast siatkarze Kęczanina zagrają z MKS-em Andrychów. Po tych pojedynkach przegrani zagrają mecz o 3. miejsce, a zwycięzcy finał.

Wyniki turnieju w Tychach:

AGH 100RK AZS Kraków – TKS Nascon Tychy 2:1
(25:19, 25:23, 21:25)

UMKS Kęczanin Kęty – AGH 100RK AZS Kraków 1:2
(17:25, 21:25, 25:23)

TKS Nascon Tychy – UMKS Kęczanin Kęty 2:1
(25:15, 21:25, 25:23)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved