Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Swietłana Kriuczkowa: Byłyśmy dobrze przygotowane

Swietłana Kriuczkowa: Byłyśmy dobrze przygotowane

fot. yeltsincup.ru

Rosjanki dzięki zwycięstwu 3:0 nad ekipą Serbii awansowały do wielkiego finału. - Chciałyśmy bić się i walczyć o każdą piłkę. Nie sądziłyśmy, że ten mecz będzie dla nas tak łatwy do wygrania - powiedziała libero Rosji Swietłana Kriuczkowa.

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu. To było znakomite spotkanie w waszym wykonaniu i możecie cieszyć się już co najmniej ze srebrnego medalu.

Swietłana Kriuczkowa: – Dziękuję bardzo. Przygotowywałyśmy się do tego spotkania bardzo sumiennie. Mamy za sobą dwa bardzo długie spotkania, w czasie których analizowałyśmy grę naszego rywala. To jest bardzo silny zespół. Obserwowaliśmy spotkania naszych rywalek przeciwko ekipom z Polski, Włoch, Bułgarii i wiedziałyśmy, że będzie to ciężka przeprawa. Z takim nastawieniem wyszłyśmy dzisiaj na parkiet. Chciałyśmy bić się i walczyć o każdą piłkę. Nie sądziłyśmy, że ten mecz będzie dla nas tak łatwy do wygrania. Zagrałyśmy bardzo dobry mecz i chciałyśmy z pewnością wygrać 3:0, aby zaoszczędzić siły na kolejne spotkanie finałowe. Każdy dzień na tych mistrzostwach to walka o wszystko.

Serbki nie postawiły wam kompletnie oporu i dość szybko narzuciłyście im swój styl gry, a rywalki zamiast walczyć z wami, musiały walczyć z własnymi słabościami.

– Nie wiem dokładnie co działo się po drugiej stronie. Być może dziewczyny miały jakiś problem wewnętrzny w zespole. Skupiałyśmy się jednak przede wszystkim na swojej grze i udało nam się to bardzo dobrze.

Nie byłyście typowane na faworytki tego finału. Musiałyście zatem przygotować się też mentalnie na to spotkanie. Jak pracowałyście nad tym elementem?

– Nie sądzę, żeby dyspozycja mentalna wymagała w naszym przypadku aż tak dużej pracy. Po prostu wyszłyśmy i robiłyśmy na boisku to, co nasz szkoleniowiec nam nakazał. Na jutrzejsze spotkanie chcemy się przygotować dokładnie w taki sam sposób jak dzisiaj, musimy wyjść zmotywowane i walczyć do końca.

A jak myślisz, kto będzie waszym rywalem w finale (rozmowa odbyła się przed drugim półfinałem – przyp. red.)?

– Wydaje mi się, że będą to Niemki. I to zdecydowanie będzie bardzo trudny rywal. Nie chodzi nawet o to, że to świetnie grający zespół, ale grają u siebie, przed własną publicznością. A przy takim dopingu, jaki jest tu w Berlinie, będą niesione do wygrywania każdego punktu. Musimy zatem walczyć o każdą piłkę.

Z Berlina specjalnie dla Strefy Siatkówki Rafał Wolf

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved