Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jovana Brakocević: Zabrakło nam determinacji

Jovana Brakocević: Zabrakło nam determinacji

fot. archiwum

- Z meczu na mecz mamy coraz mniej sił i każda długa wymiana kosztuje nas nieprawdopodobnie wiele. Ale nie chcę z naszego zmęczenia robić wymówki, bo w drodze do mistrzostwa nie można mieć wymówek - powiedziała atakująca Serbii Jovana Brakocević.

Domyślam się, że trudno tobie komentować spotkanie po przegranym półfinale. Jak wyglądał ten mecz z twojej perspektywy?

Jovana Brakocević:Wydaje mi się, że pierwszy set zagrałyśmy dobrze, ale niestety przegrałyśmy go w końcówce. Rosja zagrała fantastyczne zawody, popełniła właśnie w tym newralgicznym, pierwszym secie mniej błędów i wygrała tę partię. Potem nasze rywalki kompletnie przejęły inicjatywę i wygrały to spotkanie łatwo, czego mogę im tylko pogratulować. Zagrały świetnie, na wysokim poziomie koncentracji i byłyśmy dzisiaj dla nich niestety tylko tłem.

Same niejako swoim spektakularnym zwycięstwem nad reprezentacją Włoch przyczyniłyście się do tego, że uznano was za faworytki spotkania. Wielokrotnie mówiono, że Serbek nie zatrzyma w drodze do finału i medalu nikt.

– Nie sądzę, że miałyśmy aż tyle presji, ile na poprzednich mistrzostwach Europy, gdzie grałyśmy. Oczywiście były oczekiwania i pewne napięcie w głowach, bo przecież miałyśmy bronić tytułu. To ciśnienie było widać chociażby w starciu z Bułgarkami, gdzie weszłyśmy w spotkanie spięte i bardzo zestresowane. Dzisiaj pewna presja towarzyszyła nam chyba przez to, że wiedziałyśmy, że jesteśmy na wyciągnięcie ręki od strefy medalowej, a jednocześnie przed nami daleka droga. Miałyśmy bronić tytułu, pozostaje walka o brąz i jutro będziemy z całych sił starały się zrealizować ten cel.

Już w czasie fazy grupowej można było zauważyć, że nie jesteście w najlepszej kondycji fizycznej. Ogromne zmęczenie po Lidze Europejskiej, a następnie pełny cykl w World Grand Prix miały chyba dzisiaj również spore znaczenie?

– To prawda. Gołym okiem można zauważyć, że nasza dyspozycja fizyczna nie jest optymalna. Z meczu na mecz mamy coraz mniej sił i każda długa wymiana kosztuje nas nieprawdopodobnie wiele. Ale nie chcę z naszego zmęczenia robić wymówki, bo w drodze do mistrzostwa nie można mieć wymówek, to niestety jest rzeczywistość. Staramy się, o ile to jest możliwe, przekraczać same siebie, ale w dzisiejszym dniu to było na Rosjanki za mało.

Trudno po takim spotkaniu podejść do jutrzejszego meczu w pełni zmotywowanym.

– Musimy zapomnieć w naszych głowach o dzisiejszym spotkaniu. Stało się. Musimy zamiast tego rozpocząć poszukiwanie naszej szansy na zdobycie brązowego medalu. Chyba to najlepsze rozwiązanie – myśleć o dniu jutrzejszym i zrobić wszystko, aby udało nam się zdobyć ten krążek.

Kogo typowałabyś w jutrzejszym finale poza Rosją?

– Nie bawię się w typowanie, bo do tej pory wszystko to, co obstawiałam, nie sprawdziło się, więc nie ma sensu. Myślę, że Rosjanki są do pokonania, jak każdy zespół. Widzieliśmy już tyle zaskakujących wyników na tym turnieju, że nic chyba mnie szczególnie nie zdziwi. Ten turniej może wygrać każdy.

Z Berlina specjalnie dla Strefy Siatkówki Rafał Wolf

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved