Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Christiane Fürst: Nie przegramy tego spotkania w szatni

Christiane Fürst: Nie przegramy tego spotkania w szatni

fot. archiwum

- Z Rosją możemy zagrać tylko na pełnym ryzyku, musimy zagrać o pełną pulę. To ostatni dzień, ostatni mecz i wszelkie umiejętności, emocje, nasze wszelkie atuty musimy pokazać właśnie tutaj - zadeklarowała środkowa niemieckiej ekipy Christiane Fürst.

Christiane, serdecznie gratuluję awansu do finału. Jak mogłabyś ocenić ten mecz z twojej perspektywy?

Christiane Fürst: – Było bardzo ciężko i bardzo stresująco. Same na własne życzenie skomplikowałyśmy sobie drogę do zwycięstwa w tym meczu, a potem musiałyśmy rzucić na szalę wszelkie umiejętności i sporo emocji, aby wrócić do gry. A to nie było łatwe zadanie, bo Belgijki grały niewiarygodnie w obronie i wyciągały wszystkie piłki. Kiedy teraz patrzę z perspektywy czasu, to nie wierzę w końcowy wynik. Osiągnęłyśmy nasz sukces silną wolą walki i jesteśmy z tego powodu niezmiernie szczęśliwe.

Czy Belgijki zaskoczyły was w którymś elemencie? Znacie się dobrze z tym zespołem, grałyście pasjonujący finał w Lidze Europejskiej, ale właśnie takie spotkania z rozpisanymi rywalami bywają najtrudniejsze.

– Tak, znamy się z tym zespołem bardzo dobrze. Generalnie to jest wspaniała i dobrze prowadzona drużyna, która walczy do samego końca. Kiedy patrzy się na nią, to wiesz, że masz przed sobą zespół waleczny, bardzo zżyty, w którym każda z zawodniczek jest gotowa wskoczyć za drugą w ogień. Pod tym względem jesteśmy do siebie bardzo podobne. Wiedziałyśmy, że to będzie ciężki mecz, my grałyśmy jeszcze w międzyczasie w World Grand Prix, a Belgijki miały przerwę, ale wykorzystały ją najwyraźniej i przepracowały bardzo uczciwie. Osiągnęły doskonałą formę i mogę je na tym etapie tylko pochwalić, że doszły w tym turnieju tak daleko. Belgijki w finale nie byłyby dla mnie zaskoczeniem i nie jest to kurtuazja z mojej strony, doceniam klasę rywala.

W którym momencie poczułaś po raz pierwszy, że macie kontrolę nad przebiegiem spotkania?

– To wydarzyło się dość późno (śmiech). Pierwszy raz z tego faktu zdałam sobie sprawę, kiedy zdobyłyśmy trzynasty punkt w piątym secie i wypracowałyśmy przewagę. Muszę przyznać, że nie zauważyłam nawet, kiedy zdobyłyśmy ostatni punkt w czwartym secie. Chciałam grać dalej i zorientowałam się nagle, że to koniec seta i mamy piątą partię. Ale w tamtym momencie wiedziałam, że musimy powalczyć jeszcze kilkanaście minut i kiedy zdobyłyśmy trzynasty punkt w piątym secie, wiedziałam, że damy radę i nie przegramy tego spotkania.

Z jakim nastawieniem podchodzicie do spotkania z Rosją? Jekaterina Pankowa i jej koleżanki w szybkich trzech setach odprawiły Serbki w półfinale. To musi robić wrażenie i budzić wasz respekt.

– Możemy iść tylko na pełnym ryzyku i zagrać o wszystko. To ostatni dzień, ostatni mecz i wszelkie umiejętności, emocje, nasze wszelkie atuty musimy pokazać właśnie tutaj. Mamy świadomość, że Rosjanki to kapitalny i silny zespół, ale nie mamy zamiaru przegrać spotkania już w szatni czy bojaźliwie ukrywać się przed rywalkami na boisku. To jest tylko w naszych rękach i głowach, aby dać z siebie jeszcze więcej w kolejnym i ostatnim spotkaniu.

Brak Serbek w finale jest dla ciebie zaskoczeniem?

– Szczerze mówiąc, o wyniku tego spotkania dowiedziałam się późno i nie podejmowałam się też typowania, kto będzie w finale. Obydwa zespoły prezentują taką klasę, że mogłyby spokojnie bić się o złoty medal. Bardzo szanuję je i cenię. Rosjanki mają właściwie przebudowaną drużynę, ale niezwykle mocną i to będzie zdecydowanie istotna siła ognia na europejskiej arenie siatkówki. Grają już dobrze, a ta drużyna cały czas dojrzewa i nabiera doświadczenia, bo jest stosunkowo młoda. Nie sądziłam, szczerze mówiąc, że rozstrzygnięcie tego pojedynku będzie tak jednostronne. Spodziewałam się większej zaciętości, rezultatu 3:1 lub 3:2 dla którejkolwiek z drużyn. Serbki to również potężna drużyna i mogłyby śmiało walczyć w finale.

Z Berlina specjalnie dla Strefy Siatkówki Rafał Wolf

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved