Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bardzo ciekawie w turnieju Jarocinie, każdy może jeszcze wygrać

Bardzo ciekawie w turnieju Jarocinie, każdy może jeszcze wygrać

fot. archiwum

Wystartował X Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Jarocina z mocną orlenligową obsadą. W sobotę rozegrano dwie sesje - jedną rano i jedną po południu. Jak na razie po czterech rozegranych meczach każdy zespół ma na swoim koncie wygraną.

W meczu otwierającym cały turniej siatkarki Pałacu Bydgoszcz w czterech setach pokonały ekipę BKS-u Bielsko-Biała. Bydgoszczanki od początku spotkania radziły sobie bardzo dobrze, odrzuciły rywalki od siatki i pewnie wygrały w dwóch pierwszych odsłonach. Muszynianka obudziła się w trzecim secie, jednak szybko stan meczu powrócił do tego wcześniejszego i ponownie na boisku przeważały już tylko pałacanki, które zakończyły mecz wygraną. W drugim pojedynku rozgrywanym do południa PTPS Piła stoczył bardzo podobny bój z Muszynianką. Dwie pierwsze partie padły łupem zespołu z Piły, choć w pierwszej odsłonie ekipa Bogdana Serwińskiego mogła pokusić się o inny rezultat. Następnie muszynianki zapisały na swoim koncie trzecią część spotkania, dzięki swojej lepszej grze, ale i trochę słabszej postawie przeciwniczek. Kolejny set okazał się już łatwą przeprawą dla PTPS-u i to on wygrał w całym spotkaniu.

Po przerwie na boisko ponownie wybiegły pilanki, które tym razem zmierzyły się z BKS-em. Może jeszcze nie w pełni wypoczęte, może z innym nastawieniem siatkarki PTPS-u nie potrafiły w tym spotkaniu przez dłuższy czas nawiązać wyrównanej walki. Zespół z Bielska-Białej dominował od początku do końca, wygrał dwie pierwsze partie i choć w kolejnej napotkał lekki opór ze strony rywalek, to zakończył mecz w trzech setach. W kolejnym pojedynku Muszynianka zmierzyła się z Pałacem Bydgoszcz i rozpoczęła go, kontynuując niezbyt dobrą grę. Pałacanki rozpoczęły dużo lepiej i wygrały w pierwszej odsłonie. W dwóch kolejnych obie ekipy pokazały ciekawą siatkówkę, ale w ostatecznym rozrachunku wygrywały muszynianki. Te również rozpoczęły od wysokiego C czwartą odsłonę. Prowadziły kilkoma punktami (14:10), ale bydgoski zespół zdołał doprowadzić do emocjonującej końcówki i przegrał dopiero po grze na przewagi.

Jutro ostatnie dwa spotkania w turnieju. Pałac zmierzy się z PTPS-em, natomiast po tym starciu siatkarki Muszynianki zagrają z BKS-em.Wyniki sobotnich spotkań:
BKS Bielsko-Biała – Pałac Bydgoszcz 1:3
(15:25, 20:25, 25:21, 12:25)
PTPS Piła – Muszynianka Muszyna 3:1
(25:22, 25:18, 19:25, 25:20)
PTPS Piła – BKS Bielsko-Biała 0:3
(13:25, 15:25, 22:25)
Muszynianka Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:1
(18:25, 25:21, 25:22, 26:24)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved