Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Adam Malik: Poważne granie dopiero się zaczyna

Adam Malik: Poważne granie dopiero się zaczyna

fot. archiwum

Dzisiaj bialanki rozpoczynają turniej w Jarocinie. Ich rywalem będzie PTPS, Pałac i Muszynianka. - Te sparingi przyniosą nam kolejne informacje o naszej drużynie, która buduje się z dnia na dzień - mówi drugi trener BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Adam Malik.

Bialanki pod koniec tygodnia udadzą się do Jarocina, gdzie aktualną formę sprawdzą w konfrontacji z Pałacem Bydgoszcz, PTPS-em Piła i Muszynianką Muszyna.

BKS Aluprof Bielsko-Biała gry kontrolne rozpoczął na przełomie sierpnia i września. Zespół Mirosława Zawieracza poleciał do Tiumenia w Rosji, gdzie w turnieju międzynarodowym turnieju zajął 2. miejsce. – To była impreza stojąca na wysokim poziomie. Co prawda na zaproszenie organizatorów nie odpowiedział zespół z Bułgarii, z którym mieliśmy sparować, ale za to udało nam się wygrać z drużynami z wyższej ligi rosyjskiej (odpowiednik I ligi – przyp. red.) oraz po ciężkim boju z Ukrainkami – tłumaczy drugi trener bialanek, Adam Malik. BKS w wielkim finale zmierzył się z gospodyniami, jednak pomimo ambitnej postawy siatkarki z Podbeskidzia musiały walczyć nie tylko z 8. zespołem Superligi, ale i z sędziami, którzy czynnie przyczynili się do końcowego rezultatu spotkania. – Ich postawa trochę podcięła nam skrzydła. Na otarcie łez pozostaje fakt, że jak równy z równym walczyliśmy z mocnym zespołem rosyjskim, który w przerwie wakacyjnej bardzo poważnie się wzmocnił. W Tiumeniu zajęliśmy 2. miejsce. Biorąc pod uwagę, że sporo rotowaliśmy składem, a na parkiecie dużo grała nasza młodzież, to jest bardzo dobry wynik – dodaje Adam Malik.

Teraz przed zespołem z Bielska-Białej kolejny turniej. W Jarocinie zmierzy się z ligowymi rywalami z Bydgoszczy, Piły i Muszyny. – Poważne granie dopiero się zaczyna. Większość drużyn doskonale znamy, ale w BKS-ie mamy zupełnie nowy zespół. To mieszanka młodości, uzupełniona o kilka doświadczonych zawodniczek – mówi asystent Mirosława Zawieracza. – Ciekaw jestem, jak sprawdzi się ten „eksperyment” w lidze – dodaje z tajemniczym uśmiechem. Malik bardzo chwali sobie swoje podopieczne. – Zespół buduje się z każdym dniem. Dziewczyny na treningach oddają całe serce, nie szczędzą potu, a to bardzo budujące – tłumaczy. – Są też bardzo pojętne; to, co przekaże się im podczas zajęć taktycznych, w mig stosują na boisku – kończy Adam Malik. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved