Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Witold Roman: Ostatni mecz był dla wszystkich zawodem

Witold Roman: Ostatni mecz był dla wszystkich zawodem

fot. archiwum

Niebawem sztab polskiej reprezentacji siatkarek spotka się z władzami PZPS-u by podsumować sezon i występ w mistrzostwach Europy. - Liczyliśmy na to, że dziewczyny będą grał dłużej - nie ukrywa wiceprezes PZPS-u i szef wydziału szkolenia Witold Roman.

Dla Piotra Makowskiego był to pierwszy sezon w roli pierwszego trenera kadry narodowej siatkarek. Polki pod wodzą byłego trenera Delecty Bydgoszcz na mistrzostwach Europy wypełniły minimum, jakie przed nimi postawiono. Reprezentacja Polski rozgrywki grupowe zakończyła awansem, jednak w pierwszej rundzie nie podołała Włoszkom. – Wszyscy podświadomie liczyliśmy na to, że dziewczyny będą grały dłużej. Choć z drugiej strony, patrząc na tegoroczne wyniki, wiedzieliśmy, że samo wyjście z grupy może okazać się trudne i takie rzeczywiście było. Awansować się udało, ale ostatni mecz był dla wszystkich zawodem. Nie jest to powód do dumy, gdy się widzi, jak przegrywamy tak gładko z również przebudowywaną drużyną włoską – zauważyły w Przeglądzie Sportowym Witold Roman.

Teraz biało-czerwone czeka bardzo ciekawy mecz. Po drugiej stronie siatki stanie bowiem niemal cała ekipa złotek Andrzeja Niemczyka, na którą jeszcze niedawno w mistrzostwach Europy nie było mocnych. Następnie przyjdzie czas na podsumowania. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest nasz optymalny wynik. Zarząd spotka się na rozmowie z trenerem, wydział szkolenia także będzie chciał przedyskutować to wszystko – powiedział Roman.

Trener Makowski przy wielu roszadach w składzie nie mógł skorzystać z wielu ważnych dla zespołu zawodniczek. Te, które ciężko trenowały pod jego okiem, czasami miały problem, by wziąć ciężar gry na swoje barki i pociągnąć grę całego zespołu. W ważnych momentach, gdy polskiemu teamowi nie szło, nie było nikogo z tak dużym doświadczeniem, by zmienić jakość gry Polek. Największą bolączką biało-czerwonych okazał się brak wspomnianego doświadczenia w przyjęciu, a jak wiadomo – gdy nie ma przyjęcia, nie ma reszty gry. – Mamy drużynę pomieszaną – i z młodymi, i z doświadczonymi siatkarkami, ale nie zmieniło to obrazu gry. Nie mamy ani głębokiej zmiany, która by odmieniła wszystko, ani wyników – ocenił z kolei Roman.Cały wywiad Jakuba Bochenka w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved