Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Krośnie stawiają na szkolenie młodzieży

W Krośnie stawiają na szkolenie młodzieży

fot. archiwum

Krośnieńskie siatkarki w sobotę czeka kolejny sprawdzian przed debiutanckim sezonem na zapleczu ORLEN ligi. Dziś pierwszoligowe zawodniczki PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno odwiedziły trzy szkoły w ramach akcji mającej na celu popularyzację siatkówki.

Krośnieńskie siatkarki już w sobotę wystąpią w Silesia Cup. Pomimo napiętego terminarza przygotowań zawodniczki Dominika Stanisławczyka znalazły czas, by zaangażować się w akcję zorganizowaną przez Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno. W ramach wspomnianej akcji krośnianki odwiedziły trzy szkoły na terenie Krosna i odbyły treningi pokazowe dla młodzieży. – Zastanawialiśmy się wspólnie z trenerami, co może przyciągnąć dzieci i młodzież do naszego klubu i zadaliśmy sobie pytanie: co nas jako kilkunastolatków pociągnęło do uprawiania sportu? Otóż przykład starszych kolegów i obejrzenie na żywo meczy w ich wykonaniu. Wpadliśmy więc na pomysł, aby nasze pierwszoligowe dziewczyny przeszły po krośnieńskich szkołach i odbyły z dziećmi pokazowe treningi – zdradził nam idee przeświecające akcji wiceprezes ds. szkolenia Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno, Tomasz Płaski.

O takim zamyśle krośnieńskich działaczy wspominał nam już swego czasu prezes klubu Andrzej Hojnor. Patrząc na dzisiejszą akcję, widać, że w Krośnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest szkolenie młodzieży. Klub niewątpliwie angażując się w tego typu akcje, realizuje swój długoterminowy cel, jakim jest budowanie przyszłej kadry zawodniczek.

W dniu dzisiejszym podopieczne Dominika Stanisławczyka odwiedziły trzy szkoły Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 oraz Miejski Zespół Szkół nr 5. – Akcja miała na celu zachęcenie młodych ludzi do uprawiania sportu jakim jest piłka siatkowa. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dzieci wprost prześcigały się, aby móc chwilę poćwiczyć z "prawdziwą" zawodniczką – podsumował cytowany już Tomasz Płaski.W krośnieńskich klubach młodzieżowych w tej chwili trenuje ponad 160 osób, które podzielone są na dziewięć grup szkoleniowych. Praca trenerów przynosi już pewne efekty – Karpaty Mosir Krosno mają już na swoim koncie udział w 1/4 mistrzostw Polski młodzików, a także 1/8 kadetów. Dodatkowo krośnieńskie duety odnosiły sukcesy na boiskach plażowych. W ubiegłym sezonie klub zajął miejsce w pierwszej 50-tce klubów młodzieżowych dziewcząt w Polsce. Osiągnięcie to zakwalifikowało klub do udziału w projekcie "Wsparcie dla działań młodzieżowych klubów i sekcji piłki siatkowej". W ramach tego projektu dwójka trenerów koordynatorów wzięła udział w dwudniowej konferencji dotyczącej projektu w Starym Dworze Mazowieckim i otrzymała materiały szkoleniowe. Klub natomiast otrzymał profesjonalny sprzęt do treningów o wartości 40 tys. złotych.

Nie ma siatkówki seniorskiej bez trenowania i szkolenia młodzieży. Jestem zdania, że młodzież jest przyszłością naszego klubu i tego się będę trzymał – powiedział nam swego czasu prezes klubu, Andrzej Hojnor. Widać zatem, że mimo sukcesów w siatkówce seniorskiej, ekipa z Krosna bardzo poważnie podchodzi do szkolenia młodzieży. Warto wspomnieć, że seniorska drużyna przez ostatnie dwa lata w dużym stopniu składała się ze studentek PWSZ Krosno, które to w rozgrywkach akademickich mistrzostw Polski dwukrotnie mogły cieszyć się ze złotych medali.

Po zakończeniu dzisiejszych zajęć wiceprezes ds. szkolenia Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki zdradził nam, że to nie koniec ciekawych inicjatyw dla młodzieży w tym miesiącu. – Mamy nadzieję, że akcja ta przyciągnie dzieci i młodzież pragnącą trenować siatkówkę w naszym klubie, a podsumowaniem akcji będzie turniej minisiatkówki, który odbędzie się w hali przy ul. Bursaki 25.09 o godz 11 – mówi.

Z perspektywy ogólnopolskiej widać, że coraz więcej klubów angażuje się w różnego rodzaju akcje mające na celu popularyzację siatkówki oraz sportu wśród dzieci i młodzieży. Tego typu działania oczywiście bardzo cieszą i pozostaje mieć nadzieję, że z dzieci, które obecnie z pasją w oczach odbijają piłkę ze swoimi idolami i idolkami, wyrosną zawodnicy i zawodniczki, z których polska siatkówka będzie miała ogromny pożytek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved