Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Płomień chce dobrze zacząć sezon, by równie dobrze go skończyć

Płomień chce dobrze zacząć sezon, by równie dobrze go skończyć

fot. archiwum

Od pewnego czasu trwa reaktywacja Płomienia Sosnowiec. Niegdyś czołowa drużyna PLS-u przez problemy finansowe przestała niemal istnieć. Teraz sosnowiczanie przystępują do rozgrywek III ligi, choć była szansa, że zagrają na drugoligowych parkietach.

W Sosnowcu dość poważnie mówiło się o złożeniu akcesu do drugiej ligi mężczyzn, ale jak zwykle na drodze stanęły aspekty finansowe. To jednak nie była jedyna przeszkoda. W momencie, gdy w Płomieniu pojawiła się drugoligowa szansa, było już za późno, by pozyskać do klubu zawodników na miarę jego budżetu, a gwarantujących chociażby utrzymanie w rozgrywkach. Mimo że Płomień Sosnowiec zagra w III lidze w nowym sezonie, nie braknie w nim znanych nazwisk w składzie. Zespół wzmocnili bowiem Bartłomiej Soroka, który co prawda największe sukcesy ma już za sobą, ale będzie jednym z najważniejszych ogniw zespołu. Co ważne, Soroka wraca na stare śmieci – jest bowiem wychowankiem sosnowieckiego klubu i w nim stawiał swoje pierwsze kroki siatkarskie. Podobnie jest z rozgrywającym Mariuszem Sygułą, który po ostatnich przygodach z klubami z Piły, Będzina czy Krakowa powraca do Płomienia, w którym grał w latach 2004-2006.

Ten sezon sosnowiecka drużyna chce poświęcić na spokojną pracę i awans do drugiej ligi – bo to główny cel postawiony przed zespołem. Jak na razie wszyscy ciężko trenują, by przygotować się jak najlepiej do rozgrywek. – Zawodnicy są świadomi, po co przyszli do klubu i na co tutaj wszyscy czekają. Chcemy zrobić krok do przodu – zapewnia Michał Grzyb, przedstawiciel ds. mediów i marketingu sosnowieckiej drużyny. W klubie również pracuje się nad pozyskaniem nowych sponsorów. Płomień współpracuje już z kilkoma instytucjami, ale obecnie prowadzi kolejne rozmowy z innymi i czeka na odpowiedzi ze strony ewentualnych partnerów.

By wkroczyć w nowy sezon mocnym krokiem, ekipa Płomienia Sosnowiec w najbliższą sobotę, 14 września organizuje uroczystą prezentację zespołu, która odbędzie się w klubie 2 Doors w Sosnowcu. – Prezentacja jest jednym z kroków marketingowych, który ma na celu poinformowanie ludzi, że Płomień wraca do życia i że w Sosnowcu ponownie jest okazja do zrobienia czegoś dobrego w środowisku siatkarskim – informuje Michał Grzyb. – Chcemy, aby mieszkańcy poznali zespół i wsparli tych chłopaków w walce o drugą ligę. Mamy nadzieję, że taka promocja będzie pierwszym z kroków do wykonania naszego celu – dodaje. Tydzień po prezentacji sosnowiecki zespół wystartuje z sezonem na dobre. Już 21 września Płomień rozegra pierwszy mecz w trzeciej lidze, na wyjeździe w Będzinie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved