Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Makowski: Porażki biorę na klatę

Piotr Makowski: Porażki biorę na klatę

fot. Maciej Dąbrowski

- Nie mam do dziewczyn pretensji. Dały z siebie wszystko, chciały pracować i nie odrzuciły powołania do kadry - mówi po nieudanych dla polskich siatkarek mistrzostwach Europy selekcjoner kadry, Piotr Makowski.

Biało-czerwone swój udział w europejskim czempionacie zakończyły na fazie play-off, zajmując w turnieju ostatecznie 11. pozycję. To najgorsze miejsce polskiej ekipy od ponad 25 lat. Trener Polek jest jednak spokojny o swoją przyszłość. – Czuję się na siłach, by nadal budować tę reprezentację. Po dobrym sezonie z siatkarzami Delecty Bydgoszcz naprawdę miałem wiele ciekawych i atrakcyjnych ofert, lecz zdecydowałem się na przejęcie kadry. Nie żałuję tej decyzji, mimo że problemów nam nie brakuje – mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Piotr Makowski.

Nie jest tajemnicą, że żeńska siatkówka w naszym kraju jest kilka kroków za męską, że zaplecze organizacyjne czy warunki przygotowań w klubach ORLEN Ligi nie są tak dobre, jak w PlusLidze – dodaje. – Nie chcę wyjść na wszystkowiedzącego, lecz mam porównanie, bo pracowałem w obu ligach i wiem, że w żeńskiej trzeba wiele poprawić. Sporo się zmienia na korzyść, powstają SOS-y, ale potrzebujemy kilku lat, żeby nadrobić dystans – komentuje spadek formy żeńskiej reprezentacji jej selekcjoner. Wpływ na wyniki jego podopiecznych z pewnością miało też osłabienie personalne zespołu. – Lista nieobecności jest bardzo długa i to stanowi jeden z największych problemów, z którym się borykamy – przyznaje Makowski.

W kolejnym sezonie na pewno inaczej będziemy planowali sparingi. W tym roku nie na wszystko miałem wpływ i zabrakło nam meczów kontrolnych. To się nie może powtórzyć – zapowiada trener. – Biorę odpowiedzialność za wszystkie porażki na klatę, a do dziewczyn nie mam pretensji. Dały z siebie wszystko, chciały pracować i nie odrzuciły powołania do kadry. Doceniam to – kończy Piotr Makowski.* rozmawiał Kamil Drąg
* więcej w serwisie
przegladsportowy.pl

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved