Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nietypowy trening siatkarek z Łodzi

Nietypowy trening siatkarek z Łodzi

fot. archiwum

Na czwartkowym treningu siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź odwiedziły dzieci z dwóch świetlic środowiskowych. Cała akcja była organizowana w ramach projektu "mŁODZI z pasją" przez firmę BSH we współpracy z klubem i wspomnianymi świetlicami.

Okazję do spotkania i gry z najlepszymi zawodniczkami w mieście miały podopieczne ze Stowarzyszenia Centrum Wsparcia Terapeutycznego "Świetlicy Podwórkowej" znajdującej się na ulicy Pomorskiej 54, a także dzieci będące pod opieką Ogniska Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.

Zawodniczki Adama Grabowskiego bardzo szybko zaskarbiły sobie sympatię około 20-osobowej grupy, zapewniając dzieciom dużo zabawy, a przy okazji starając się zaszczepić w nich sportowego bakcyla. Po treningu zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie nie kryli zadowolenia.

Nie wiedzieliśmy, jak to będzie wyglądać. Cieszyliśmy się, że w ogóle będziemy mieć kontakt z siatkarkami. Bardzo nas zaskoczyły takim otwartym podejściem do dzieci. Bardzo dobrze odnalazły się w sytuacji i wydaje mi się, że dzieci też są bardzo zadowolone. Jeżeli będą jeszcze okazje, żeby mieć styczność z łódzkimi siatkarkami, z pewnością z nich skorzystamy. Bardzo dziękujemy – mówiła Kamila Bernacka, wychowawczyni ze "Świetlicy Podwórkowej".Podobnego zdania byli też główni bohaterowie całego wydarzenia. – Dobra zabawa, miła atmosfera, przyjazne nastawienie i dużo uśmiechu na twarzy ze strony siatkarek – podsumowały spotkanie i trening z siatkarkami dzieci. – Mamy autografy, zdjęcia, pamiątki na całe życie – mówiły.

Same zawodniczki również pochwalały taką inicjatywę. – Myślę, że to jest fajna sprawa. Zwłaszcza dla tych dzieci. Mają możliwość poodbijać z nami, nauczyć się troszeczkę – zauważyła Anita Kwiatkowska, atakująca Beef Master Budowlanych Łódź.

Nie codziennie zdarzają się takie akcje. Aczkolwiek nie jest to coś nowego, bo nieraz są organizowane podobne wydarzenia. Czy to właśnie z takimi dziećmi jak teraz, ze świetlic środowiskowych, czy to z dziećmi, które już trenują. To jest bardzo pozytywna sprawa dla tych dzieci. Myślę, że jest to też w jakiś sposób propagowanie siatkówki. Mam nadzieję, że dzieci będą nas oglądać, kibicować nam i innym zespołom – wtórowała jej Sylwia Pycia, która dostrzega w podobnych spotkaniach inwestycję na przyszłość.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved