Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Chcemy dążyć do poziomu najlepszych

Marcin Wojtowicz: Chcemy dążyć do poziomu najlepszych

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Staramy się łączyć dość ciężki trening motoryczny z grą w siatkówkę. To, co prezentujemy teraz, na pewno nie jest odzwierciedleniem maksymalnych możliwości drużyny - mówi o przygotowaniach Developresu Rzeszów do sezonu trener zespołu, Marcin Wojtowicz.

Jak wyglądają przygotowania Developresu na niespełna miesiąc przed inauguracją ligi?

Marcin Wojtowicz:Do tej pory zrealizowaliśmy generalnie wszystko, co było zaplanowane. Dziewczyny są już w siódmym tygodniu przygotowań i na pewno to mocno odczuwają. W przyszłym tygodniu kończymy z dużymi obciążeniami na siłowni i zaczniemy ostatni etap przygotowania motorycznego. Cały czas pracujemy nad poukładaniem naszej gry od strony taktycznej i technicznej. Widać efekty tego, co wykonujemy na treningach i to bardzo cieszy, jednocześnie mamy świadomość, że jeszcze sporo przed nami. Są jeszcze trzy tygodnie do inauguracji i będziemy chcieli wejść w sezon ze świadomością, iż niczego nie zaniedbaliśmy.

Za wami pierwszy duży turniej, w którym zajęliście 4. miejsce. Na tym etapie przygotowań nie rezultat, a forma jest najważniejsza. Jesteś z niej zadowolony?Za nami już dość sporo grania, to fakt. Staramy się łączyć dość ciężki trening motoryczny z grą w siatkówkę. To, co prezentujemy teraz, na pewno nie jest odzwierciedleniem maksymalnych możliwości drużyny. Tak jak i u pozostałych zespołów, wychodzi zmęczenie ciężkimi treningami okresu przygotowawczego. Każdy mecz rozegrany był z bardzo wymagającymi przeciwnikami i takie było nasze założenie. Chcemy dążyć do poziomu najlepszych. Mamy bardzo dużo materiału do analizy i to w tym wszystkim było najważniejsze. Poznajemy siebie nawzajem. Wyniki są sprawą drugorzędną, choć bardzo istotną w każdym sporcie. Ważne, żebyśmy sobie ufali i wszyscy „ciągnęli” w jedną stronę, bo tylko wtedy osiągniemy sukces.

Siatkówki i czasu spędzonego w autokarze wam nie brakuje. Niedawno zakończył się turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a teraz gracie w Muszynie. Jak do tej pory wyglądają wasze mecze w Fakro Cup?

Ostatnio mamy taki szalony okres. Praktycznie w każdym tygodniu gramy. Zaczęliśmy od dwudniowego pobytu w Muszynie i sparingach z Khimkiem Jużny oraz Muszynianką. Były to pierwsze sparingi i to od razu z tak mocnymi przeciwnikami. Tydzień później wyjechaliśmy na turniej do Ostrowca Św. – z mojego punktu widzenia bardzo przydatny wyjazd. Jedyną rzeczą, z jakiej nie jestem zadowolony, to fakt, że nie udało się wygrać większej ilości meczów. Nasza gra nie wyglądała najgorzej, jednak nie ustrzegliśmy się błędów w decydujących fragmentach setów i wyniki były, jakie były. Przeciwnicy postawili wysoko poprzeczkę, a i tak walczyliśmy jak równy z równym. Zabrakło detali, nad którymi w dalszym ciągu pracujemy. W ten weekend gramy w Fakro Cup. Swój pierwszy mecz wygraliśmy 3:1, drugi niestety przegraliśmy 0:3. W dalszym ciągu wyniki schodzą na plan dalszy, choć zawsze gramy o zwycięstwa. Ważne, żeby wszystkie dziewczyny miały szanse pograć, może nie w jednakowym wymiarze, ale chcę wszystkie zobaczyć w warunkach meczowych.

Do sztabu szkoleniowego dołączył Stanisław Pieczonka. To dość nieoczekiwane wzmocnienie…

Przed wyjazdem na Fakro Cup do sztabu dołączył Staszek Pieczonka. Od dłuższego czasu szukaliśmy osoby, która pomoże mi w prowadzeniu drużyny, bo pracy jest sporo, a dotychczasowy drugi trener chciał poświęcić się pracy z młodzieżą. Zarząd klubu zaproponował Staszka i jest. Do niedawna był czynnym zawodnikiem na najwyższym poziomie i chcę, aby swoim doświadczeniem wspomógł mnie w pracy z zespołem. Zależało mi, żeby był to człowiek, który ma podobne podejście do siatkówki i myślę, że tak jest w tym przypadku. Mamy stanowić zgrany zespół zarówno na boisku, jak i na ławce trenerskiej, bo pracy jest sporo.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved