Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > FIVB odwołuje turnieje plażowe

FIVB odwołuje turnieje plażowe

fot. archiwum

Zaplanowane na 25-29 września zawody z cyklu Open w stolicy Ugandy zostały odwołane. Zawody w Kampali miały być pierwszymi międzynarodowymi zawodami rozegranymi we wschodniej Afryce. Nie odbędą się również Grand Slam w Pekinie i Vizag Open w Indiach.

W sierpniu odbyła się inspekcja przedstawicieli FIVB, którzy wyrazili swoje zadowolenie ze standardu zakwaterowania dla zawodników i lokalizacji zawodów w Ugandzie. Okazało się jednak, że organizatorzy turnieju nie byli w stanie wypełnić kluczowych wymagań określonych przez FIVB i zawody zostały odwołane.

Innymi zawodami rangi Open, które nie odbędą się w tym roku, jest turniej Vizag Open w Indiach. Teoretycznie turniej powinien był rozpocząć się 11 września, ale podobnie jak w Ugandzie, zrezygnowano z jego organizacji. Swój udział w tym turnieju planowała polska kobieca para eksportowa Brzostek/Kołosińska.

Warto przypomnieć, że wcześniej z kalendarza cyklu World Tour wycofany został turniej Grand Slam w Pekinie. Zaplanowane na 1-6 października zawody nie dojdą do skutku z powodów finansowych. Ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Slam odbędą się więc w dniach 8-13 października w Sao Paulo.*Autorem tekstu jest Piotr Złoch

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved