Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki z Krosna sprawdzą formę ligowych rywalek

Siatkarki z Krosna sprawdzą formę ligowych rywalek

fot. archiwum

Przygotowujące się do debiutu w pierwszej lidze kobiet siatkarki PWZS-u Karpaty MOSIR KHS Krosno będą miały okazję do kolejnego przetarcia. W weekend ekipa Dominika Stanisławczyka wystąpi bowiem w Silesia Cup 2013 w Mysłowicach.

W poprzedni weekend ekipa PWZS-u Karpaty MOSIR KHS Krosno bardzo udanie zaprezentowała się w Proszowicach, gdzie zwyciężyła turniej towarzyski. Już w najbliższą sobotę ekipę Dominika Stanisławczyka czeka kolejny sprawdzian formy. Krośnianki wystąpią w bardzo mocno obsadzonym turnieju Silesia Cup. Silesia Cup to cykliczna impreza, która co roku przyciąga wielu kibiców do mysłowickiej hali. W tym roku zapowiadają się naprawdę duże emocje – poza ekipą z Krosna i gospodyniami na parkiecie zaprezentują się zespoły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Sparta Warszawa i TJ Ostrawa. Polskie zespoły będą miały szansę sprawdzić swoje przygotowanie do startu pierwszej ligi, który już 4 października. Warto, także odnotować, iż ekipa Dominika Stanisławczyka w niedzielnym pojedynku zmierzy się z ekipą Silesii Volley, czyli drużyną, z którą przyjdzie jej walczyć w swoim debiucie ligowym. Krośnianki do turnieju przystąpią mocno podbudowane zwycięstwem z Proszowicach, a także dzięki wygranej w środowym sparingu z białoruskim zespołem – zwycięstwo 3:1.

W turnieju chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik. Wiemy, że drużyny są mocne, ale będziemy walczyć i dalej się zgrywać, bo jeszcze tego zgrania w niektórych elementach nam brakuje, ale z czasem powinno być z tym coraz lepiej – przyznała przed zbliżającym się turniejem libero beniaminka I ligi kobiet, Paulina Czekajska.

Po ostatnim turnieju trener krośnieńskiej ekipy nie krył zadowolenia z występu swoich zawodniczek.  – Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy, z naszej gry jako zespół – zdradził nam Dominik Stanisławczyk. Czy i tym razem podkarpacka ekipa będzie miała powody do radości? Przekonamy się już w najbliższy weekend.14.09.2013 (sobota):

godz: 09.30 Silesia Volley Mysłowice – TJ Ostrawa
11.00 Sparta Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
12.30 TJ Ostrawa – KarpatyKrosno
14.00 Silesia Volley Mysłowice – Sparta Warszawa
15.30 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Karpaty Krosno
17.00 Sparta Warszawa – KarpatyKrosno
18.30 TJ Ostrawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
z przerwą 30 minut

15.09.2013 (niedziela):

godz: 10.00 Silesia Volley – Karpaty Krosno
11.30 Sparta Warszawa – TJ Ostrawa
13.00 Silesia Volley – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Dekoracja najlepszych zespołów odbędzie się 15 minut po zakończeniu ostatniego spotkania.

Mecze będą się odbywać systemem każdy z każdym w pełnym wymiarze na boisku głównym. O kolejności w grupach decydować będą wygrane mecze, sety, małe punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved