Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Początek sezonu Asseco Resovii bez przyjmującego z Bułgarii?

Początek sezonu Asseco Resovii bez przyjmującego z Bułgarii?

fot. Cezary Makarewicz

W pierwszych meczach zbliżającego się sezonu w PlusLidze trener Andrzej Kowal najprawdopodobniej będzie musiał sobie radzić bez Bułgara Nikołaja Penczewa. Wszystko przez mistrzostwa świata do lat 23, które będą rozgrywane w Brazylii.

Penczew jest jednym z czterech przyjmujących mistrza Polski. Choć po poprzednim sezonie podpisał kontrakt z rzeszowskim klubem, do zespołu dołączyć może dopiero w połowie października, albo i później. Teraz bowiem przygotowuje się do mistrzostw Europy z pierwszą reprezentacją Bułgarii, a po nich… ma szansę wylecieć do Brazylii na mistrzostwa świata do lat 23. W tej kadrze Penczew byłby jednym z liderów. – Wtedy w rozgrywkach będzie uczestniczył z nami jeden z młodych przyjmujących, którzy teraz trenują z zespołem – mówi Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii.

Szkoleniowiec mistrzów Polski już teraz musi korzystać z usług młodych siatkarzy, bowiem większość zawodników z pierwszego składu gra w tej chwili w reprezentacjach swoich krajów. Na miejscu są tylko Łukasz Perłowski, Wojciech Grzyb, Grzegorz Kosok, Dawid Konarski, Krzysztof Ignaczak i Węgier Peter Veres. Pozostali zawodnicy na co dzień grać będą w Młodej Lidze.

*Więcej w serwisie sport.pl



źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved