Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ostatnie szlify gorzowian, GTPS Gorzów mierzy wysoko

Ostatnie szlify gorzowian, GTPS Gorzów mierzy wysoko

fot. archiwum

Po potknięciu w zeszłym sezonie w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzono znaczną przebudowę kadry II-ligowca. O ambitnych celach gorzowian mówi prezes Zenon Michałowski. - Bezwzględnie będziemy walczyć o awans na zaplecze ekstraklasy.

Rewolucja na rozegraniu, duża konkurencja praktycznie na każdej pozycji – tak wygląda drugoligowy GTPS Gorzów po zmianach. W najbliższy weekend zaprasza na Memoriał Ryszarda Świątkiewicza. – Będzie fajne granie – powiedział trener Radosław Maciejewicz. I walka o pierwszą ligę – dodał prezes Zenon Michałowski.

Patrząc na ruchy kadrowe, które w letniej przerwie wykonano w Gorzowie, kibicom GTPS-u można bez wielkiego ryzyka obiecać, że straszne męki z poprzedniego sezonu i w konsekwencji udział w barażach o pozostanie w drugiej lidze na pewno nie powtórzą się. GTPS znów powinien walczyć o wysokie lokaty. – Bezwzględnie o awans na zaplecze ekstraklasy – zapowiada prezes klubu Zenon Michałowski.Jesteśmy na to przygotowani organizacyjnie. Także skład mamy nie najgorszy, zgodnie z obietnicami namówiliśmy do powrotu kilku chłopaków z Gorzowa, których umiejętności dają nadzieję na wyczekiwany, dobry wynik.

Na razie jesteśmy na etapie budowy zespołu, bo zmian jest sporo, ale granie może być naprawdę fajne – twierdzi trener GTPS-u Radosław Maciejewicz.Praktycznie na każdej pozycji mamy wybór, a to nie tylko w siatkówce istotna sprawa. Po zmianach przepisów, droga do awansu jest niezwykle kręta i daleka, na razie nie ma co o tym myśleć. Najpierw musimy dobrą grą całkiem wymazać z pamięci poprzedni sezon i konsekwentnie z powrotem ściągać kibiców na nasze mecze.W zespole zostali dwaj weterani – Krzysztof Kocik i Paweł Maciejewicz. Na ataku będzie z nimi rywalizował Patryk Wojtysiak, a za rozegranie mają odpowiadać Konrad Krzywiecki oraz pozyskany z Kalisza Michał Pękalski. Dołączyli także nowi przyjmujący i środkowi, którzy o miejsce w pierwszym składzie będą rywalizować z Wojciechem Janasem (przyjęcie) czy Pawłem Czaplą (blok). Tylko libero jest ten sam – na tej pozycji ponownie zagra Mateusz Januszewski. – Zapraszam wszystkich fanów siatkówki w piątek i sobotę do hali przy Czereśniowej na Memoriał Ryszarda Świątkiewicza. Rywale są wymagający, a szczególnie jestem ciekawy spotkania z Krispolem Września, który ponownie mówi o awansie i bardzo dobrze wypada w sparingach. Ten turniej powinien już pokazać mi wyjściową szóstkę GTPS-u na pierwsze gry ligowe – zakończył Radosław Maciejewicz.

PROGRAM 16. MEMORIAŁU RYSZARDA ŚWIĄTKIEWICZA:

piątek:

godz. 16:30 GTPS Gorzów – Olimpia Sulęcin

godz. 18:00 Morze Bałtyk Szczecin – Krispol Września

sobota:

godz. 10:00 Olimpia – Krispol

godz. 12:00 GTPS – Morze Bałtyk

godz. 16:00 Olimpia – Morze Bałtyk

godz. 18:00 GTPS – Krispol

* więcej na sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved