Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Odmieniona drużyna z Hajnówki szlifuje formę przed startem ligi

Odmieniona drużyna z Hajnówki szlifuje formę przed startem ligi

fot. archiwum

W międzysezonowej przerwie spore zmiany zaszły w SKS-ie Hajnówka. W zespole pojawiło się kilku nowych graczy oraz nowy trener. Podlaska drużyna ma za sobą już pierwsze sparingi. Jej celem będzie dążenie do sukcesu w każdym meczu.

Po zakończeniu minionego sezonu w zespole z Hajnówki doszło do sporych przetasowań. Pawła Blomberga na stanowisku trenerskim zastąpił Jerzy Nowik. Ze starego składu pozostało jedynie sześciu zawodników. Są nimi: Bartosz Małachowski (rozgrywający), Marcin Mołs i Daniel Saczko (przyjmujący), Łukasz Piekarski (libero), Rafał Kuźma (środkowy) oraz Artur Żyliński (atakujący). Konkurentem tego ostatniego o miejsce w czołowej szóstce będzie Janusz Ignaciuk. Ponadto w podlaskiej ekipie znalazło się miejsce dla nowych graczy – Łukasza Bernatowicza, Daniela Andrzejewskiego, Łukasza Kruka oraz Erika Mikulskiego.

SKS ma już za sobą kilka sparingów. W miniony weekend wziął udział w turnieju w Warszawie, gdzie wygrał 3:0 z AZS-em UWM Olsztyn oraz 3:1 z AKS-em UŁ Łódź. Natomiast nie udało mu się urwać nawet seta gospodarzom, którymi byli siatkarze MOS Wola Warszawa. – Jestem zadowolony z tego jak chłopcy pracują, bo na treningach widzę ich zaangażowanie i chęć do pracy – podsumował Jerzy Nowik. – Za mało jeszcze graliśmy, aby z meczów tych wyciągać wnioski. Do tej pory byliśmy na zupełnie innym etapie przygotowań. Osiągnęliśmy to, co mieliśmy osiągnąć. Teraz pozostaje jedynie pytanie jakie będą efekty naszej wcześniejszej pracy i jaką formę uda nam się wypracować do początku ligi – dodał nowy szkoleniowiec drugoligowca.

Tydzień przed startem rozgrywek hajnowianie chcą po raz kolejny zorganizować turniej o Puchar Burmistrza Hajnówki, jednak nie wiadomo jeszcze czy faktycznie dojdzie on do skutku, bowiem jest problem ze znalezieniem chętnych drużyn, które wzięłyby w nim udział. Jeśli turniej ten nie dojdzie do skutku, to SKS będzie próbował rozegrać pojedyncze spotkania kontrolne.Trudno spodziewać się, aby SKS osiągnął podobny wynik do tego z minionego sezonu, ale szkoleniowiec hajnowian ma nadzieję, że jego podopieczni będą walczyli o triumf w każdym pojedynku. – Utrzymanie w lidze to jest podstawowe zadanie postawione drużynie przez zarząd. Natomiast ja uważam, że powinniśmy dążyć do wygrania każdego kolejnego meczu – zaznaczył trener. – Osobiście nie stawiam zawodnikom celu związanego z konkretnym miejscem, bo jak wygramy każde spotkanie, to miejsce będzie dobre, a jak przyjdą porażki, to będziemy z nich wyciągać wnioski. Choć presja na zespole musi być zawsze, bo nie może być tak, że zespół nie gra o nic – zakończył Jerzy Nowik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved