Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kogo skreśli Anastasi?

Kogo skreśli Anastasi?

fot. archiwum

Przed selekcjonerem reprezentacji Polski, Andreą Anastasim, jedna z trudniejszych decyzji, bowiem tuż przed mistrzostwami Europy musi "odstrzelić" jeszcze jednego zawodnika. Kto nim będzie? Czy Włoch zaskoczy nas po raz trzeci?

Zbliżają się mistrzostwa Europy, a wciąż nie wiadomo, jaka czternastka biało-czerwonych weźmie udział w polsko-duńskim turnieju. Andrea Anastasi musi skreślić jeszcze jedno nazwisko, a zatem niektórzy zawodnicy wciąż zastanawiają się, czy zagrają w czempionacie Starego Kontynentu. – Jest dreszczyk emocji przed ostatnią decyzją selekcjonera – powiedział Michał Ruciak. Wcale nie jestem pewny miejsca w drużynie, bo na mojej pozycji pewniaków jest trzech – Bartek Kurek, Michał Winiarski i Michał Kubiak. Ja rywalizuję z Wojtkiem Włodarczykiem – dodał na łamach Przeglądu Sportowego zawodnik.

Wydawać by się mogło, że Ruciak jest jednym z kandydatów do odstrzału, tym bardziej że nie grał ani w meczach towarzyskich z Serbami, ani w Memoriale Huberta Wagnera, co po części wynikało z decyzji szkoleniowca, a po części z kłopotów zdrowotnych przyjmującego ZAKSY. – Przed meczami z Serbią wszystko z moim zdrowiem było OK. To trener podjął decyzję, że zostanę w domu – skomentował siatkarz. – Niestety, podczas treningów w Kędzierzynie-Koźlu przy jednym z ataków poczułem ból mięśnia brzucha. Przechodziłem rehabilitację i nie mogłem grać w Płocku. Teraz czuję się już dobrze, trzy dni przerwy mi posłużyło. Jadę do Spały z zamiarem udowodnienia podczas ostatnich treningów, że zasługuję na nominację – dodał.

Jednak w tym sezonie Anastasi już dwukrotnie podjął zaskakującą decyzję, więc być może zrobi to po raz trzeci. Na memoriale z dobrej strony pokazał się Damian Wojtaszek, a tym samym praktycznie zapewnił sobie udział w mistrzostwach. – Rezygnujemy z Kurka atakującego spoza trzeciego metra, lecz i tak pozostaje nam sporo innych opcji w ofensywie. A gdy na boisku w miejsce Bartka pojawia się Damian, mamy naprawdę świetną obronę. To daje nam naprawdę wiele. Poza tym obaj z libero Pawłem Zatorskim są obecnie w znakomitej formie. Paweł imponuje mi swoim spokojem, który dla reszty zespołu jest zaraźliwy – podsumował Anastasi.Dlatego niewykluczone, że Ruciakowi w mistrzostwach Europy przypadnie rola drugiego libero, a w czternastce zabraknie miejsca dla Andrzeja Wrony lub Łukasza Wiśniewskiego. Nie było żadnej rozmowy na ten temat, podczas treningów też nie byłem próbowany w takiej roli – zaznaczył. – Jedno jest pewne – przyjmę decyzję na klatę, nawet jeśli będzie dla mnie niekorzystna. Będzie mi bardzo przykro, ale żalu miał nie będę – zakończył Ruciak.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved