Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jana Sawoczkina: Będziemy ambitnym i walczącym zespołem

Jana Sawoczkina: Będziemy ambitnym i walczącym zespołem

fot. archiwum

Dla ukraińskiej rozgrywającej będzie to już piąty sezon w Polsce i trzeci, który spędzi w Bydgoszczy. Do Pałacu Jana Sawoczkina wróciła po dwuletniej przerwie. Co się u niej wtedy działo? Jakie ma odczucia przed nadchodzącym sezonem?

Co skłoniło cię do powrotu nad Brdę?

Jana Sawoczkina: Wcześniej bardzo dobrze mi się tutaj grało. Poza tym mam tu wiele koleżanek i świetnie się czuję w Polsce.

Długo się wahałaś, kiedy pojawiła się propozycja gry w Pałacu?



Zdecydowanie nie. Po pojawieniu się takiej propozycji niemal od razu się zgodziłam. Myślałam nad tym maksymalnie dwa dni.

W sezonie 2010/2011 doznałaś kontuzji, po której czekała cię długa przerwa i rehabilitacja. Myślałaś wtedy o porzuceniu siatkówki?

Nie, w ogóle nie przyszło mi to do głowy. Chciałam bardzo szybko wrócić do gry, niestety nie wyszło. Miałam sezon przerwy, jednak w kolejnym mogłam już grać.

Po jakim czasie udało ci się wrócić do gry?

Mogłam grać już pół roku po kontuzji, jednak nie dostałam takiej propozycji, z której byłabym zadowolona, więc zaczekałam do kolejnego sezonu.

Gdzie grałaś po powrocie?

Zaczęłam grać w ukraińskiej ekstraklasie. Mój zespół utrzymał się w lidze i uniknął baraży. Celem postawionym drużynie przez zarząd było utrzymanie, my ten cel wykonałyśmy i wszyscy byli zadowoleni.

W Pałacu jesteś najbardziej doświadczoną zawodniczką. Odczuwasz z tego powodu jakąś presję?

Nie, w ogóle tego nie czuję. Faktycznie między mną a innymi dziewczynami jest różnica wieku, ale kiedy z nimi przebywam, wcale tego nie odczuwam. Staram się pomagać młodszym koleżankom, podpowiadać, co mogą zrobić lepiej. Dziewczyny bardzo chętnie słuchają i wykorzystują wszystkie wskazówki. Są młode, ambitne i świetnie się z nimi współpracuje.

Jak wspominasz poprzednie lata spędzone w Bydgoszczy?

Bardzo dobrze wspominam te czasy, kiedy grałam w Pałacu. Jakby nie było dobrze, z pewnością nawet przez chwilę nie pomyślałabym o powrocie.

Czego oczekujesz w nadchodzącym sezonie? Jakie stawiasz sobie przed nim cele?

Mam zamiar trochę zrekompensować sobie poprzednie sezony spędzone tutaj, kiedy nie grałam zbyt dużo. Na pewno będziemy ambitnym i walczącym zespołem. Chociaż mamy najmłodszą drużynę w lidze, wierzę w to, że będziemy walczyć. Jak będzie walka, to na pewno osiągniemy dobre wyniki.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved