Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Helene Rousseaux: Nie myślimy o medalu

Helene Rousseaux: Nie myślimy o medalu

fot. Piotr Woźniak

Z pewnością dla wielu sympatyków siatkówki niespodzianką jest obecność Belgijek w półfinale mistrzostw Europy. W środę reprezentacja tego kraju pokonała w ćwierćfinale Francję 3:2. - Grałyśmy bardzo nerwowo - powiedziała Helene Rousseaux.

Kadra Belgii już w fazie grupowej zaprezentowała świetną formę. Podopieczne Gerta Vande Broeka zajęły pierwszą pozycję, pokonując po 3:1 Francuzki i Włoszki, zaś bez straty seta Szwajcarki. Dzięki temu Belgijki awansowały bezpośrednio do ćwierćfinału, w którym ponownie spotkały się z ekipą Francji. Tym razem zwycięstwo nie przyszło już tak łatwo.

W ćwierć­fi­na­le z Fran­cją gra­ły­śmy bar­dzo ner­wo­wo. Przed me­czem mia­ły­śmy dwa dni wol­ne­go i roz­ma­wia­ły­śmy o tym, że bar­dzo nam za­le­ży na wy­gra­nej, że chce­my już wyjść na par­kiet i ro­ze­grać spo­tka­nie. Je­ste­śmy mło­dym ze­spo­łem, chcia­ły­śmy tak bar­dzo wy­grać, że to miało chyba zły wpływ na naszą po­sta­wę – powiedziała Helene Rousseaux w rozmowie z serwisem eurosport.onet.pl.

W półfinale zespół Belgii zmierzy się z reprezentacją Niemiec. Podopieczne Gerta Vande Broeka patrzą na ten mecz z optymizmem. W tym roku grały już z ekipą niemiecką w Lidze Europejskiej i odniosły cztery zwycięstwa. – Oczywiście to jest zespół z czołówki, nie będzie łatwo stawić im czoła w Berlinie. Ale nigdy nie wiadomo, jak skończy się ten mecz. Na pewno musimy zagrać lepiej niż z Francją. Nie jesteśmy faworytkami, ale postaramy się wrócić na nasz normalny poziom gry – zapowiedziała Rousseaux.*Rozmawiał Krzysztof Gaweł
Więcej w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved