Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Akademia Talentów promuje siatkarskie mistrzostwa świata

Akademia Talentów promuje siatkarskie mistrzostwa świata

fot. archiwum

W czwartek oraz piątek młodzież z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla weźmie udział w Turnieju Miast Partnerskich. Oprócz jastrzębskich akademików do rywalizacji przystąpią: Altery Donieck z Ukrainy, VK Koszyce - Saca ze Słowacji, a także Czarni Katowice.

Traktujemy ten turniej jako element przygotowań do sezonu. Zawody zapowiadają się bardzo atrakcyjnie ze względu na obecność ekip zagranicznych, więc uznaliśmy, że chętnie spróbujemy swoich sił – mówi Jarosław Kubiak, trener z Akademii Talentów. Rywale wystawiają w turnieju drużyny seniorskie, zaś jastrzębską Akademię reprezentować będzie zespół złożony z chłopców z rocznika 1996 (rocznik 1995 w sobotę wystąpi w turnieju w Wałbrzychu, natomiast rocznik 1997 zagra w czwartek sparing z jednym z czeskich zespołów).

Katowicka impreza wpisuje się w działania promocyjne związane z przyszłorocznymi mistrzostwami świata w siatkówce, które odbędą się Polsce, a ich finał zostanie rozegrany w Spodku. – To będzie wielkie wydarzenie. Cieszymy się, że w jakimś stopniu możemy przyczynić się do jego rozpropagowania. Myślę, że pod względem sportowym spełnimy oczekiwania organizatorów, a poziom zawodów będzie wysoki – dodaje szkoleniowiec.

Co ciekawe, nagrodą dla zwycięzców turnieju będą miejsca na trybunach podczas finałowego meczu MŚ 2014 w Spodku. – Fajnie byłoby zdobyć tę nagrodę. Ale czy będzie nam dane zasiąść na trybunach podczas finału mistrzostw, to pokaże czas – uśmiecha się Jarosław Kubiak.źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved