Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Studenci z Krakowa przygotowują się intensywnie do debiutu w I lidze

Studenci z Krakowa przygotowują się intensywnie do debiutu w I lidze

fot. archiwum

Do startu I ligi mężczyzn pozostał niecały miesiąc. AGH 100RK AZS Kraków intensywnie przygotowuje się do inauguracji sezonu. Poprosiliśmy trenera Jacka Litwina oraz kierownika zespołu Pawła Janasa o przekazanie kilku szczegółów z obozu krakowskiej ekipy.

W tym sezonie czeka was walka w wyższej klasie rozgrywkowej. Przed sezonem w klubie nastąpiły pewne ruchy transferowe, jesteście zadowoleni z pozyskanych zawodników?

Jacek Litwin: – Możliwość występowania w pierwszej lidze w nadchodzącym sezonie wymagała od nas dokonania pewnych wzmocnień, aby móc realnie myśleć o podjęciu walki z zespołami występującymi w tej klasie rozgrywkowej. Nowi zawodnicy w pełni zaaklimatyzowali się w drużynie, ciężko pracują. Przyglądając się ich postawie na sparingach czy na treningach, można utwierdzić się w przekonaniu, że poczynione ruchy transferowe okazały się trafne. Jednak należy pamiętać, że wszystko zweryfikuje liga, wtedy będziemy mogli w pełni ocenić nasze zadowolenie.

W klubie pozostało wielu zawodników, którzy stanowili o sile ekipy przed rokiem. Utrzymanie trzonu drużyny może być waszym mocnym punktem w tym sezonie?J.L.: – Jak wiadomo naszą drużynę reprezentują głownie studenci krakowskich uczelni, w większości Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy w ubiegłym sezonie wygrali Akademickie Mistrzostwo Polski. Są to młodzi, ale bardzo perspektywiczni zawodnicy. Trzon zespołu pozostaje z ubiegłego sezonu, który został w tym roku wzmocniony o kilku zawodników. Chłopaki w pełni się znają i rozumieją na boisku zatem zgranie niewątpliwie może być naszym atutem.

Od kilku tygodni trwają przygotowania do ligi – jak przebiegają treningi w waszym zespole?

J.L.: – Okres przygotowawczy to jeden z najważniejszych momentów do budowania siły, wytrzymałości zawodników i zgrywania zespołu. Treningi odbywają się dwa razy dziennie, trwają nawet do 3 godzin każdy. Takie obciążenia wymagają odpowiedniej odnowy biologicznej, nad którą pracuje nasz sztab szkoleniowy, głównie trener odnowy biologicznej i masażystka.

W weekend startowaliście w turnieju w słowackim Presovie. Chciałbym prosić o kilka słów oceny tej imprez. Czy pokazała ona co wymaga jeszcze poprawy, a co funkcjonuje już dobrze?

Paweł Janas: – Turniej „Mirad Cup” był niewątpliwie prestiżowym i mocno obsadzonym turniejem, w którym występowały m.in. drużyny ze słowackiej ekstraklasy. Z przyczyn osobistych i kontuzji jednego zawodnika udaliśmy się do Presova bez dwóch podstawowych graczy – Krzysztofa Ferka i Grzegorza Szumielewicza. Ponadto drugiego dnia kapitan naszego zespołu, Patryk Łaba, musiał opuścić turniej z powodu egzaminu na uczelni, a libero, Kamil Dembiec, nie mógł zagrać z powodu wysokiej gorączki. Taki stan rzeczy nie pozwolił nam na równorzędne podjęcie walki z takimi drużynami jak Chemes Humenne czy Slavia Svidnik. Szanse do pokazania się na tym turnieju miała reszta zawodników. Do każdego meczu podeszliśmy mocno skupieni. Staraliśmy się realizować przyjętą taktykę. Udało nam się wygrać jeden mecz z gospodarzem turnieju. Turniej pokazał, że są pewne mankamenty w zespole, nad którymi będziemy pracować, tak aby na inaugurację rozgrywek 5 października być w pełni gotowym do zmagania się z trudami na zapleczu PlusLigi.

Do ligi pozostaje niespełna miesiąc. Jak spędzicie ten czas?

P.J.: – Do końca września planujemy treningi dwa razy dziennie. Na pewno będzie to najbardziej pracowity okres. Chcemy być jak najlepiej przygotowani do nadchodzącego sezonu. Zagramy także mecze towarzyskie, m.in. z zespołem z białoruskiej ekstraklasy Bate Borysow w Wieliczce (12.09). Z kolei w najbliższą sobotę i niedzielę (14.09 i 15.09) weźmiemy udział w dwóch turniejach w Tychach i w Kętach.

Będąc przy temacie ligi, chciałbym na koniec zapytać o to, jaki cel stawiacie sobie w tym debiutanckim sezonie na parkietach I ligi?

P.J.: – Cel, jaki sobie stawiamy sobie w sezonie 2013/2014, to utrzymanie w I lidze. Wiemy, że będzie to trudne zadanie dla nas. Trzeba mieć na uwadze, że zawodnicy to głównie studenci, którzy muszą godzić trudne studia na AGH, grę w lidze, a także rozgrywki akademickie. Wierzę, że ciężka praca zawodników, sztabu trenerskiego przy wsparciu zarządu klubu pozwoli nam na zagoszczenie na stałe tej klasy rozgrywkowej w Krakowie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved