Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > SMS Police ciężko pracuje, lecz ma problemy ze zdrowiem

SMS Police ciężko pracuje, lecz ma problemy ze zdrowiem

fot. Bernard Guziałek

SMS Police już kolejny sezon będzie szkolić młode siatkarki, które w przyszłości mogą wspomóc zespół Chemika. Drużyna ciężko trenuje już od początku sierpnia, ale nie brakuje także problemów - przede wszystkim zdrowotnych.

Młode zawodniczki do sezonu zaczęły przygotowywać się od początku sierpnia. Najpierw był obóz w Karpaczu, na którym pracowano głównie nad motoryką i kondycją. Potem ekipa z Polic wyjechała na tygodniowe zgrupowanie do Belgii. – Oprócz siatkówki dziewczyny miały okazję pozwiedzać. To była dla nich odskocznia – tłumaczy Jerzy Taczała, szkoleniowiec policzanek.

– Początek zawsze jest trudny – dodaje Taczała. – Dziewczyny potrzebują czasu i ogrania. Dojdzie stres i zapewne kilka przegranych spotkań z rzędu. Ważne jest, żeby się ogrywać i cały czas rozwijać. Jeśli uda się to zrealizować, to wtedy, w dalszej części sezonu, nasza gra zaczyna wyglądać dużo lepiej – dodaje trener.

W SMS-ie nie brakuje problemów. Poważnej kontuzji nabawiła się bowiem czołowa zawodniczka – Marcelina Wiązowska. Młoda siatkarka nie tylko nie powróci na pierwsze spotkanie nowego sezonu, ale istnieje także prawdopodobieństwo, że nie będzie w stanie wrócić do profesjonalnego sportu. – Kontuzja Marceliny jest bardzo poważna – ze smutkiem stwierdza Taczała. – Oczywiście, szkoda, że taka zawodniczka, która mogła nam ciągnąć grę, nie jest w stanie występować w naszym klubie. Ale nie to teraz jest najważniejsze. Liczę na to, że Marcelina będzie w stanie wrócić na boisko. Jesteśmy w kontakcie z lekarzem, jednak nic jeszcze nie jest przesądzone. Liczymy, że wszystko ułoży się po naszej myśli – kończy szkoleniowiec.źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved