Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Siatkówki nie trzeba promować? Zdaniem PZPS-u obroni się sama

fot. archiwum

- Przygotowania polskiej części ME trwają od dawna i można powiedzieć, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Wszystkie detale są dopracowane. Siatkówka obroni się sama, udowodnimy swoje miejsce w polskim sporcie - mówi Wojciech Czayka z PZPS-u.

Za dwa tygodnie w Gdańsku i Gdyni odbędzie się jedna z najważniejszych imprez sportowych w Europie w tym roku. Niestety, w Trójmieście niewiele osób o tym wie, bo promocji nie ma żadnej. – Wszystkie akcje związane z promocją mistrzostw leżą w gestii PZPS-u. Tak została sporządzona umowa między nami a związkiem, czyli głównym organizatorem imprezy. Przeznaczyliśmy na to określoną sumę pieniędzy [Gdynia, by zostać jednym z gospodarzy mistrzostw, zapłaciła PZPS-owi 400 tys. zł] i to polski związek ma zająć się promocją ME. Jeżeli tego nie zrobi, to nie dostanie od nas żadnych pieniędzy z tego tytułu. Wynegocjowaliśmy bardzo dobre warunki i oczekujemy ich spełnienia – zapowiada Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ustalenia z PZPS-em idą opornie i bardzo wolno. Brak wielu informacji wiąże ręce, także w sprawie promocji. Jeszcze do niedawna nie poinformowano nas nawet o godzinach meczów. Wiedzieliśmy tylko, kto i w jaki dzień zagra w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. To wszystko, co oficjalnie nam przekazano. Trudno reklamować imprezę, gdy nie zna się podstawowych danych. Promocję robimy we własnym zakresie i działania rozpoczną się 16 września. Udekorujemy miasto, ulice, miejsca publiczne i lotnisko. Zauważyć będzie można reklamę outdoorową. Od 20 do 29 września na Targu Węglowym ustawimy strefę kibica – wymienia Emilia Salach z Biura Prasowego Prezydenta Miasta Gdańska. I dodaje: – Organizacja mogłaby wyglądać trochę lepiej, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ciężkim zadaniem jest przygotowanie takiego przedsięwzięcia.

Na zarzuty trójmiejskich urzędników odpowiedział Wojciech Czayka, przedstawiciel PZPS-u. – Z tego co ja wiem, jeśli działania promocyjne jeszcze nie ruszyły, to lada dzień z pewnością to nastąpi. Jest to rzecz, która z reguły rozpoczyna się z niewielkim wręcz wyprzedzeniem od inauguracji wydarzenia. Przygotowania polskiej części mistrzostw Europy trwają od dawna i można powiedzieć, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Wszystkie detale są dopracowane i z niecierpliwością czekamy na pojawienie się drużyn. Siatkówka obroni się sama, udowodnimy swoje miejsce w polskim sporcie – stwierdził.Dołożyliśmy wszelkich starań i przy współpracy z PZP-em chcemy, by impreza była rzeczywiście tak udana, jak mistrzostwa w piłce nożnej. Jest to ciekawa dyscyplina, a nasze miasto i mieszkańcy potrafią dobrze przyjąć gości dużych projektów – mówi zastępca prezydenta Gdańska, Andrzej Bojanowski.

Więcej w serwisie trojmiasto.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved