Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ryszard Bosek: Takie zwycięstwa pozwolą im nabrać pewności siebie

Ryszard Bosek: Takie zwycięstwa pozwolą im nabrać pewności siebie

fot. archiwum

- Czasami jeden zawodnik decyduje o jednej czy dwóch piłkach, natomiast na grę całej drużyny wpływ ma wyrównany poziom wszystkich graczy. W trakcie rywalizacji oni lepiej wiedzą, kto jest liderem - mówi Ryszard Bosek.

Na taką postawę biało-czerwonych, jaką zademonstrowali w Płocku podczas Memoriału Huberta Wagnera, kibice długo czekali. Zobaczyli odmieniony zespół – zgrany i pewny siebie kolektyw, nastawiony na walkę o każdy punkt.

– Zagrali zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. W całym turnieju pokazali, że wrócili do swojej normalnej dyspozycji – pozytywnie ocenił występ naszej reprezentacji mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. – Takie zwycięstwa z zespołami, które liczą się w światowej siatkówce, pozwolą im nabrać pewności siebie. Podczas Ligi Światowej poddawali się w miarę łatwo, teraz tego nie było widać i to jest najważniejsze. Choć momentami w ich grę w memoriale wkradał się niepokój, widać jednak było walkę i zaangażowanie całego zespołu.

W reprezentacji Polski na razie trudno szukać zdecydowanego lidera. Ale nie to jest najistotniejsze. – Najważniejsze,  aby być skoncentrowanym na tym, co się dzieje na boisku – podkreśla Ryszard Bosek. – Czasami jeden zawodnik decyduje o jednej czy dwóch piłkach, natomiast na grę całej drużyny wpływ ma wyrównany poziom wszystkich graczy. W trakcie rywalizacji oni lepiej wiedzą, kto jest liderem. W meczu z Rosją brakowało Bartosza Kurka, który procentowo daje drużynie bardzo dużo. Był za to waleczny Michał Kubiak, który pokazał, że to on może być tym charyzmatycznym zawodnikiem, który w decydujących momentach pociągnie grę zespołu.– Być może motywująco na postawę zespołu wpłynęły zmiany personalne. Grzegorz Bociek udowodnił, że stać go na równorzędną grę z klasowymi zawodnikami. Dzięki dobremu przyjęciu Łukasz Żygadło mógł grać środkowymi, którzy od dawna nie mieli tak wysokiej skuteczności w ataku, jak w tych trzech spotkaniach – dodał Bosek.

Występem na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera polscy siatkarze pokazali, że stać ich na walkę podczas CEV VELUX Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013. Wprawdzie nie grali jeszcze na sto procent swoich możliwości, ale Ryszard Bosek liczy na dobry występ w Polsce i Danii. – My kibice nie możemy myśleć inaczej – zakończył mistrz olimpijski i świata.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved