Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rodrigão ostatnim wzmocnieniem RJX Rio de Janeiro

Rodrigão ostatnim wzmocnieniem RJX Rio de Janeiro

fot. voleibrasil.org.br

W weekend startują rozgrywki brazylijskiej Superligi mężczyzn. Mistrzowie Brazylii, RJX Rio de Janeiro, skompletowali 14-osobowy skład, lecz  działacze zdecydowali się jeszcze wzmocnić zespół. Nowym środkowym został eks-reprezentant Brazylii, Rodrigão.

We wtorek w Rio de Janeiro miała miejsce oficjalna konferencja prasowa, na której mediom i kibicom został zaprezentowany pełny skład mistrzów Brazylii. Prezentacja odbyła się w siedzibie Tijuca Tenis Clube na przedmieściach stolicy karnawału. Od tego sezonu RJX i Tijuca Tenis Clube nawiązały ścisłą współpracę, a jednym z jej elementów będzie możliwość wykorzystania obiektów sportowych Tijuki przez team z Superligi. Ważną informacją jest także fakt, iż wbrew niedawnym doniesieniom o zmianie nazwy zespołu Bruno Rezende i spółka wciąż będą występować pod szyldem RJX.

Po sezonie 2012/2013 z drużyną pożegnało się kilku wartościowych siatkarzy. Nowych pracodawców znaleźli sobie m.in. atakujący Theo Lopes, przyjmujący Dante Amaral oraz środkowy Lucas Saatkamp. Odejścia trzech podstawowych zawodników związane były z nową filozofią zespołu prowadzonego przez Marcelo Fronckowiaka. Właściciel RJX, multimilioner Eike Batista, zdecydował, iż nie będzie łożył aż tak wielkich pieniędzy na finansowanie działalności klubu, w związku z czym umowy większości graczy musiały być renegocjowane. Na obniżkę pensji nie zgodzili się trzej reprezentanci kraju i klub musiał znaleźć nowych siatkarzy na ich pozycje. Zastępcą dla Theo został potężnie zbudowany Leandro Vissotto, na środku siatki miejsce Lucasa zajął młody i perspektywiczny Maurício Souza, a za przyjęcie, oprócz Thiago Alvesa, odpowiadał będzie ściągnięty z Volta Redonda Volei Vinícius.Cieszę się, że mogę grać u boku przyjaciół. Doceniam okazję bycia częścią mistrzowskiej ekipy – przyznał Leandro Vissotto. – Wiemy, że Superliga jest bardzo mocną ligą, z mnóstwem silnych zespołów. Mimo wszystko chcemy po raz drugi zdobyć mistrzostwo kraju – dodał kapitan RJX, Bruno Rezende.

Na początku transferowego okienka pojawiły się głosy, iż w koszulce mistrzów Brazylii kibice mogą oglądać jeszcze większą plejadę gwiazd. Z RJX łączono dwójkę przyjmujących – Gibę i Murilo Endresa. Ostatecznie ani jeden, ani drugi do Rio de Janeiro nie trafił. Odpływ wielkich nazwisk i zdecydowanie mniejsza siła ognia na skrzydłach w porównaniu do minionego sezonu zaniepokoiła fanów RJX. Choć włodarze klubu utrzymywali, iż czternastoosobowa kadra to wszystko na co w obecnych warunkach stać klub, to zafundowali kibicom małą niespodziankę. Siła ofensywna z lewej i prawej strony siatki nie została co prawda wzmocniona, ale do składu ekipy Marcelo Fronckowiaka dołączył niezwykle doświadczony i utytułowany środkowy – Rodrigo Santana znany lepiej jako Rodrigão. Urodzony w 1979 roku zawodnik ostatnio występował w Sesi-SP, skąd przeniósł się do Kataru, a następnie rozpoczął karierę siatkarza plażowego. Jego przygoda z volleyem na piasku nie trwała jednak długo, ponieważ trzykrotny mistrz świata po niecałym roku zdecydował się na powrót do hali. – Jestem zachwycony tym, że mogę być częścią RJX. Mam tu wielu przyjaciół i przyszedłem dodać temu zespołowi siły – skomentował środkowy. Z mistrzami Brazylii Rodrigão podpisał roczną umowę.Skład RJX Rio de Janeiro na sezon 2013/2014:

Rozgrywający: Bruno Rezende, Guilherme, Índio
Przyjmujący: Thiago Alves, Rodriguinho, Thiago Sens, Vinícius
Środkowi: Riad Ribeiro, Ualas, Satiro, Rodrigão, Maurício Souza
Atakujący: Bob, Leandro Vissotto
Libero: Mário Júnior

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved